Wpis z mikrobloga

Mirki z #dabrowagornicza i okolic

Chciałbym przenieść się do tego miasta i szukam mieszkania na sprzedać. Jako że miasto jest dość rozległe i jest dużo różnych dzielnic jakie polecacie do zamieszkania?

Szukam miejsca bez patologii, w miarę zielony i przyjazny dla przyszłych rodziców ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ceny mieszkań nie są tak wygórowane jak w katowicach a z ogólnego rozeznania dąbrowa górnicza wydaje się być miłym miastem.

#kiciochpyta #mieszkanie
  • 42
@SuperMaslo: kurde, taka ladna nazwa miasta, kojarzy sie z Gothikiem. () Az sprawdzilem jak sie to prezentuje na zdjeciach, a tu same jakies obrzydliwe gowno bloki i jeszcze kolo sosnowca ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ostatnio tak mialem ze Stalowa Wola, ktora wyobrazalem sobie jak typowe krasnoludzkie miasto xD
@SuperMaslo: Właściwie to chyba Sikorka, dużo zieleni, ale tam są raczej domki, chyba trudno będzie znaleźć mieszkanie.
Ząbkowice, szczególnie Osiedle Młodych Hutników tam się wychowywałem, jest tam szkoła podstawowa z basenem, przedszkola, kilka placów zabaw. Nie wiem jak z patologią, za "moich" czasów było miło. Jest dużo ciekawych opowieści z tamtego miejsca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Aleje mieszkam tutaj. Niedaleko jest całkiem duży las, rosną
@DywanTv: Dziękuje za info, sikorka i ząbkowice to widzę jest tak na uboczu troszkę (przejeżdzam codziennie pociągiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) tam jest idealne miejsce na budowe/kupno domu ale chce kupić mieszkanie bo nie mam czasu i chęci na dom.

Twoja dzielnica wydaje się ciekawa (szkoła-dom-strzelnica) takiej lub podobnej właśnie szukam. Planuje wypad w weekend by "poczuć" miasto i gapić się na ludzi.

Właśnie na takie
@DywanTv: no warszawy nie trawie, ogolnie nie cierpie polskiej mysli urbanistycznej i to byl, absurdalnie, jeden z wazniejszych powodow emigracji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DywanTv: @Choir: co złego jest w blokach? Sam teraz mieszkam bo przeniosłem się z domu rodzinnego i uważam że dla pracoholików to dobre rozwiązanie.

Wiadomo są plusy dodatnie i ujemne bloków ale cóż... dom można mieć na starość bo mieszkanie zawsze się sprzeda w cenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SuperMaslo: Ja nic do nich nie mam, od urodzenia mieszkam w blokach. Często są brzydkie, ale wspaniale jest mieszkać "z kimś", tak na dłuższą metę. Jak zabrakło prądu, a wszystkie dzieciaki były w domach to po blokach najlepiej było latać :) Często wychodziło się "na korytarz" powymieniać się karteczkami, grać w jakąś gumę (nigdy nie byłem w to dobry) czy porzucać "spidery" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DywanTv: #!$%@? tylko że strzelnica na alejach to nieczynna xD Jeszcze osiedle młodych hutników to przecież patologia i zadupie. Sikorka XD kolejne zadupie gdzie bez auta ani rusz.
@SuperMaslo: Tobie polecam Aleje i Reden, niby blokowiska ale jest spokojnie wszystkie sebixy siedzą w UK.