Wpis z mikrobloga

@Sark: jezeli chodzi do TI to w 2 klasie zaczną mu się Sieci komputerowe i laborka z Projektowania sieci komputerowych i zajarzy co i jak, w 1 klasie jest nacisk na działanie komputera, jego budowę i obsługę - zasadniczo Montaż i diagnostyka komputera
  • Odpowiedz
Chłopak z technikum czegoś nie wie i próbuje temu zaradzić, zadając w odpowiedniej grupie tematycznej pytanie. Co w tym #!$%@? śmiesznego? Czy w przypadku pana @Sark prawidłowym zachowaniem by było trwanie w niewiedzy i udawanie zrozumienia w nadziei, ƶe nigdy się nie wyda?
  • Odpowiedz
  • 0
@Sark: było na wykopie kiedyś ama z właścicielem osiedlowki kablówki z Internetem i pamiętam, że tłumaczył skąd Internet się bierze u takich ludzi jak on lub innych operatorów, było to troszkę skomplikowane ;)
  • Odpowiedz
@tajemniczygosc: nie sadze by dalo sie zdefiniowac internet na podstawie liczby komputerow podlaczonych do sieci.

Moze na podstawie liczny sieci polaczonych ze soba ale to w sumie tez nie jestem przekonany.

Widzisz. Heheszki i smieszki ale malo ludzi smiejacych sie byloby w stanie z marszu odpowiedzic na takie pytanie.
  • Odpowiedz
@Sark: @maniac777: z definicji, internet to sieć łącząca sieci o różnej architekturze, a Internet to ta jedna konkretna globalna. No i jeszcze jeszcze intranet, czyli wewnętrzna sieć organizacji (może być internetem). Więc w sumie to pytanie nie jest takie głupie, tylko jego konstrukcja wskazuje na brak zrozumienia pryncypiów. Trochę jak

czy smartphone można kupić tylko w salonie sieci, czy może są gdzieś drzewa na których rosną? Gdzie kupię sadzonkę takiego
  • Odpowiedz
tylko jego konstrukcja wskazuje na brak zrozumienia pryncypiów


@eloar: Ależ oczywiście jednak autor zdaje sobie sprawę ze swojej niewiedzy i pyta. Z drugiej strony śmieszkom tutaj wydaje się że wszystkie rozumy pozjadali.
  • Odpowiedz
@maniac777: dlatego osobiście daleki jestem od wyśmiewania takiego pytania. Dobrze, że autor pyta, bo jest szansa, że ktoś odpowie, może wskaże kierunek poszukiwania, literaturę. Łatwo się wyśmiewa, choć pewnie większość śmieszków różnicy między internetem i Internetem nie zna.
  • Odpowiedz
@eloar: @maniac777: @KrzaQ2: Juz nie przesadzajcie.
1) Wystarczy wpisac w google "jak działa internet?" i znajdzie się odpowiedź. Ja osobiście pytam sie kogoś jak nie umiem znalezc odpowiedzi w internecie
2) Jak mnie w pracy znajomi wkrecili, ze Mac ma dotykowy ekran i kumplowi popalcowalem monitor (nie pracowalem nigdy na makach) to sie razem z tego smialismy i nikt na nikogo sie nie obrazal...
  • Odpowiedz