Wpis z mikrobloga

#php #jquery #javascript #wordpress #programowanie

Proszę o powstrzymanie się z tekstami w stylu


Moim daleko planowym celem jest zostanie profesjonalnym programistą C#/Java aczkolwiek zarobek na nim będzie wymagał dłuższej nauki dlatego założyłem sobie drogę PHP/JS->C#/Java

Najszybciej zacznę zarabiać na front-end developingu gdyż nie obiektowy php znam dobrze, mysql dobrze, w javascript umiem tylko stworzyć klasę rysującą coś, konstruktor i wywoływanie jej -> czyli początkujący hardo, aczkolwiek jak coś kopiuje z githuba to rozumiem kod i umiem go troszkę zmodyfikować na własne potrzeby. Aby nazwać się prawdziwym front-end developerem potrzeba mi jeszcze troszkę obiektowości w PHP no i nauki javascript. Z tym javascript troszkę jestem zagmatwany. Nigdy nie tworzyłem niczego od podstaw w javascript, jest masa frameworków angularjs,typescript,jquery i nie wiem za co się chwycić. Dlatego proszę o pomoc, mircy czy znacie jakieś praktyczne i funkcjonalne tutoriale, które poszerzą moją wiedzę nt. javascriptu albo frameworków gdyż zawsze jest podział głosów 50/50 czy uczyć się javascript czy frameworku.

Cel jaki sobie postawiłem myślę,że ułatwi mi zarobek na tworzeniu stron dla różnych małych zleceń:
Stworzyć stronę portfolio na wordpressie.


Proszę o sugestię i rady jak praktycznie uczyć się OOP Php oraz js podczas tworzenia szablonu wp.
  • 13
@cebula_prazona: jesli powaznie chodzi ci glownie o zarobek, to z mojego doswiadczenia, wystarczy ci ogarniecie samego wordpressa. naucz się:

- jak sie robi szablony: z czego sie sklada
- jak sie uzywa template tagów i conditional tagów
- nieobiektowy php juz znasz, ale dla pewnosci: musisz wiedziec co to zmienna i stala, jak sie pisze pętle i intrukcje warunkowe
- obiektowy php: podstawy: jak utworzyc obiekt (new nazwaKlasy), jak wywolac metode...