Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz mam zamiar przygotować się do wyborów i faktycznie dowiedzieć się czegoś o kandydatach. Mam zamiar "odrobić lekcję" i zagłosować na konkretną osobę a nie tylko na "kogoś z partii X".

Jeżeli dobrze mi się wydaje, to #olawa należy do okręgu wyborczego nr 3 (siedziba okw #wroclaw). Na liście #kukiz jest 27 kandydatów:

http://parlament2015.pkw.gov.pl/komitety/20_Komitet_Wyborczy_Wyborcow_Kukiz15/0/24_

Etap pierwszy:

Pytanie do Was. Czy ktoś z Was zna osobiście, którąś z tych osób? Może jesteście w stanie na temat którejś z tych osób powiedzieć coś więcej niż to co da się znaleźć o nich w internecie.

Prawdę mówiąc nie wykluczam głosowania na osobę z innej partii, jednak nie będę głosował "w ciemno" kierując się tylko i wyłącznie kluczem partyjnym.

#wybory
  • 24
@noisy: w wyborach parlamentarnych osoba ma małe znaczenie. Klucz partyjny i dyscyplina. Tyle w temacie
No w zasadzie w partii kukiza to osoba ma znaczenie bo moze polecic szybko do ktorejs z duzych partii i glosowac wg ich klucza.
@Michaszki: wiesz... miałem do pracy coś zrobić na jutro, pokój już posprzątany, naczynia pozmywane... to pomyślałem, że zanim wezmę się do pracy, to może sobie jeszcze przejrzę listę wyborczą :D

A tak na serio, to przecież o to chyba w tym chodzi. 28 lat mam na karku i wstyd się przyznać, że jak do tej pory nie mam pojęcia na kogo głosowałem w wyborach do sejmu i senatu.
@noisy: wiem o co chodzi ale z tych partii, ktore juz sa na rynku to nei ma znaczenia. Kluz partyjny ma. Weryfikacja ma tylko znaczenie w przypadku nowych , tzn pretendentow, którzy są niewiadomymi na rynku politycznym w praktyce.
@noisy: Przeglądałem dość ogólnie listy Kukiza. W większości regionów to mieszanka, która wcześniej siedziała w PiS/PO/itp. W moim okręgu wyklęci z PiSu zabrali listę Kukiza. Głosując na osobę tak naprawdę głosujesz na listę (zawsze największą szansę ma jedynka).
Po mojemu : odrzucić wszystkie partie, które były do tej pory.
Zapoznać się z programem nowych i postawić na ten najbardziej dopasowany do Twoich poglądów.
Przy JOW-ach teoretycznie większe znaczenie ma wybór osoby
@Sad_Raven: powtarzasz bełkot korwina , odrzucic wszystkie partie a wpuscic nowe. NA tej zasadzie swetru wpuscic.
A potem korwin wychodzi z odezwaądo kaczafiego i prosi o wspolną walke. xdd

Proponuje znaleźć Ci inną wykładnie wykluczania kandydatów. Tzn im bardziej na kogoś szczekają media mainstreamowe tym ta osoba godniejsza uwagi. ;)
Edyta Kubiak

@ex-02: nie ma takiej. Jest tylko Edyta Monika Kubik. Możesz coś więcej o niej powiedzieć (coś więcej niż można znaleźć w internecie)? Znasz ją, miałeś okazję z nią rozmawiać/pracować/etc?
@Dutch: nie muszę, ale dałem kukizowi takie fory, że jego listę przeanalizuję najpewniej najdokładniej. Na FB już jeden kolega mi poważnie zarekomendował osobę innej partii, którą zna dość dobrze. Poprostu przeanalizuję i zdecyduję :)
@noisy: propozycja (z okazji tego co napisałeś powyżej: 1. dobrze wiesz jak działają wybory parlamentarne bo mistrzostwa w programowaniu zespołowym, 2. masz zrobić coś do pracy, więc szukasz innego zajęcia):

może w takim razie opisz jakoś fajnie ordynację w tych wyborach (kto dostanie ile mandatów za co i cokolwiek jeszcze można na ten temat powiedzieć), najlepiej w maksymalnie czytelny sposób bez nadmiaru tekstu a z ładnym rysunkiem i wrzuć to na
@noisy: tak tylko przypomnę, że Twój starannie oddany głos ma dokładnie taka samą wartość jak głos Pana Mietka który idzie głosować na PO bo jak kaczor dojdzie do władzy to będzie wojna i katotaliban. Ot piękno demokracji.
@noisy: no cóż, z tej listy to oczywiście najbardziej znany jest Morawiecki - wszak to człowiek legenda i zasłużony działacz antykomunistyczny. Nie wiem czy nadal, ale do niedawna wykładał matematykę u nas na Polibudzie. Generalnie spoko gość i swoim życiorysem na pewno zasłużył na jakieś tam miejsce w polityce, ale on od lat próbuje bezskutecznie się gdzieś dostać (wcześniej startował chyba z własnego komitetu i był popierany przez PiS).

Nie polecam