Wpis z mikrobloga

Mireczki z #programowanie w #java używający #maven w #netbeans!
Mam w jednej grupie kilka projektów. Chciałbym jednym kliknięciem skompilować wszystkie w ustalonej przeze mnie kolejności tak, że jak kompilacja jednego z nich się wyłoży, to reszta nie idzie dalej.

-Nie chcę modyfikować tych projektów (ustawianie parent w pom-ach itd).
-Najlepiej niech robi Clean&Build, a nie sam Build
-może być jakaś magia w mvn (nowy projekt zbierający tamte?), wtyczka do netbeans, jakiś bat

Ma ktoś jakieś sprawdzone rozwiązania?
  • 7
@lol_nope: Nie wiem jak w czystym mavenie, ale jak integrowałem mavena z eclipsem za pomocą wtyczki to sobie mogłem spokojnie konfigurować co się dzieje przy Clean & Build itd.

Ewentualnie zobacz jak wygląda plik .bat mavenowy przy buildowaniu / install i go zmodyfikuj. Miałem gdzieś na starym kompie .bat że go z konsoli mavenowej odpalałem i mi buildował aplikacje (kilka projektów na raz).
@eovenn: tylko chyba taki bat zrobi mi build wszystkiego i nie zatrzyma się na błędzie?
== scroll całej konsoli, żeby sprawdzić czy w żadnym projekcie nie było errora
@Jurigag: Po jakimś czasie nauczyłem się, że nawet jeśli coś już nie jest używane nie znaczy, że nie będziesz potrzebował znajomości tego w przyszłości. Dla przykładu przedwczoraj przyszła do nas nowa pracownica i pomagałem jej konfigurować środowisko dev, łącznie z mavenem itd. bo projekt do, którego została przydzielona tego wymagał. Projekty z przed 10 lat są nadal rozwijane i każda wiedza, nawet ta najbardziej przedawniona się może przydać.
Ja z siebie