Wpis z mikrobloga

@Quattroporte93: niedługo ruszamy na kurs pies w dogoterapii - tak, jest łagodny :) inaczej może, nie gryzie i nie jest agresywny, ale jest szalenie radosny i potrafi zaatakować merdającym ogonem :)
@worldmaster: ja chciałam psa z dwóch powodów. Po pierwsze mój narzeczony niekoniecznie lubi ruszać się z domu, ja natomiast uwielbiam piesze wycieczki. potrzeby był towarzysz. A po drugie, pies zaspokaja mój instynkt macierzyński, który się jakoś niedawno odezwał. ot
@Majk_: jeżeli będziesz umiał się nim zająć, to nawet w kawalerce goldeny mogą mieszkać. Tu raczej chodzi o to ile czasu jesteś w stanie mu poświęcić, pies potrzebuje długich spacerów parę razy dziennie, jak się wyszaleje i wybiega na dworze, to nie będziesz miał z nim problemów, w innym przypadku swoją niespożytkowaną energie może wyładować w mieszkaniu.
@Majk_: my mieszkamy w bloku na trzecim piętrze, mamy dwa pokoje (50m2) i miejsca jest wystarczająco. wychodzę z nim pięć razy dziennie na pół godziny za każdym razem. Goldki nie mogą żyć na dworze, muszą być przy człowieku. nawet w kawalerce będzie mu dobrze - byle przy właścicielu
@Tukan29: cały czas znoszę i wnoszę :) waży 23 kg, pomału nie daję rady, ale jestem dzielna! Spajk ma być reproduktorem, już jeździ na wystawy. Bierze dużo leków na stawy, ma odpowiednią karmę no i zbilansowaną dietę (żeby nie tył, bo jeść uwielbia). Razem z hodowcą robimy wszystko, by zminimalizować ryzyko dysplazji. a co z tego wyjdzie, to zobaczymy