Wpis z mikrobloga

@jakosdajerade: A może to zupełnie inni kosmici, a może zaczynają nas przyzwyczajać do świadomości niebycia samymi w kosmosie, a może zrobili to wbrew rządowi, a może to tylko nasza wyobraźnia a to zwykły kamień albo ktoś to zrobił w fotoszopie w wrzucił do neta a media podchwyciły. Nie wiem. Napisałem że "być może" a więc nie odrzucał bym żadnej opcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@R2D2_z_Sosnowca:
@jakosdajerade: niektórzy naukowcy stawiają hipotezę że na Marsie kiedyś był ekosystem podobny do ziemi, gdzieniegdzie można rozpoznać koryta pradawnych rzek, to i kilka innych rzeczy jest dowodem że na Marsie kiedyś mogło być życie (równie dobrze mogło wyewoluować do istot człekokształtnych mogących tworzyć takie rzeczy)
@ginozaur: Czytałem ostatnio książkę sf w której był opisany ciekawy sposób jak z ziemi zrobić Planetę jałową coś ala Mars. Chodziło o to że ludzie wynajdują katalizator wodorowy i przesiadają się na tę technologię. Paliwem dla silników jest zwykła woda a efektem spalania jest para wodna która unosi się do atmosfery. Jednakże wzbogacona o jakiś szczególny tlenek azotu, który przy odpowiednim stężeniu w atmosferze może doprowadzić do samoczynnej reakcji poza katalizatorem