Wpis z mikrobloga

@crine: no wlasnie od miesiaca pracuje jako programista, studiuje dziennie i mysle o przeniesieniu się na zaoczne dla dalszej pracy, baaardzo dużo robię sam, studia jak narazie nic mi nie dało, no może automaty skończone ogarnąłem
baaardzo dużo robię sam, studia jak narazie nic mi nie dało


@henorek: to zalezy co chcesz dalej - jak chcesz klepać kod całe życie - to spoko, zaoczne dadzą radę. Jak chcesz mieć jednak wiedzę na nieco wyższym poziomie, umieć zaprojektować algorytm, system czy celować w kariere typu team-lead etc - to polecam normalne studia - pewnych rzeczy nie da się zrobić po łebkach.
@henorek: Zdecydowanie zaoczne. Programowanie na studiach tylko mnie denerwowało, już lepiej uczyć się samemu.
@M4ks: Człowiek po studiach dziennych równie dobrze może nic z nich nie wynieść. Tutaj dużo zależy od zaangażowania osoby, która zdobywa wykształcenie, a nie od trybu nauczania. Poza tym niektórych rzeczy da się nauczyć w już pracy :) Dostajesz nowe zadanie do wykonania - uczysz się, jak to zrobić. Jak dla mnie praktyka > teoria, ale
@henorek: w Polsce dzienne z poziomem mogą zostać niedocenione/wykorzystane, zależy też od uczelni.
Zaoczne gdy masz już jakąś praktykę i chcesz poznać różne tematy, poznać ludzi i papierek.
Dzienne gdy chcesz się tym pobawić i zrozumieć jak i celować w specjalizacje ( chociaż to zależy od specjalizacji i materiału ). No i masz bata nad sobą i więcej zrobisz, gdy nie masz w zwyczaju samemu się dużo uczyć.
Człowiek po studiach dziennych równie dobrze może nic z nich nie wynieść. Tutaj dużo zależy od zaangażowania osoby, która zdobywa wykształcenie, a nie od trybu nauczania.


@kociorek: no to chyba oczywiste, ze siłą niczego ci do głowy nie wcisna.
I masz racje - sporo zalezy od zaangazowania, ale studia w informatyki to w dużej mierze dosyć nudne rzeczy (przynajmniej na pierwszy rzut oka) - dlatego by poważnie to zgłębić i zrozumieć