Wpis z mikrobloga

Space Battleship Yamato 2199 - jeden odcinek i już jestem zakochany w remake'u japońskiego serialu animowanego z 1973 :) Wspaniały hołd dla oryginalnego materiału z jednoczesnym rozwojem kilku szczególików. W zasadzie jedyna rzeczy, do której mógłbym się przyczepić to zbyt mało postapokaliptyczny klimat wynikający z dzisiejszej animacji - statki i pojazdy zbyt lśnią, brak emocjonalnej mimiki kapitana z oryginału, stąd nie czuć ostatnich dni końca ludzkości jak w oryginalnej produkcji. Raczej wręcz jest przeciwnie - "epicka, space opera z dużą ilością wybuchów", bez klaustrofobii z 1973 roku.

Intro stworzone przez Hideaki Anno to pomyłka. Zbyt dużo strzelania. Strasznie niedopracowane modele 3D statków w porównaniu do materiału ze środka odcinka.

#anime #spacebattleshipyamato #remake #animacja #spaceopera #scifi #japonia #zajebiste #film #serial #yamato
80sLove - Space Battleship Yamato 2199 - jeden odcinek i już jestem zakochany w remak...
  • 2
@bastek66:

Najwyraźniej prosiaki nie są już dzisiaj eksportowe :)

Mnie to trochę martwi, że dzisiaj wszyscy bohaterowie mają nieskazitelnie czyściutkie twarze. Komputer trochę za bardzo ułatwia pracę animatorom, stąd przestali być innowacyjni. Wolę animacje z czasów, gdy jeden serial jeździł po kilku studiach, za czym trafiał na antenę TV. Jak SDF Macross, którego oryginalny prawie skończony 11 odcinek został zgubiony w pociągu, przez co animatorzy musieli wszystko kreślić od początku na