Wpis z mikrobloga

Jak można się nauczyć mówić po angielsku? Dam rade przeczytać i zrozumieć wiekszość, ze słuchu większość rozumiem i potrafię to napisać bezbłędnie, ale jak przyjdzie mi sklecić jakieś zdanie po angielsku to nie umiem. Mam ten problem już od czasu szkoły czy to podstawówka, liceum czy studia, pisanie, czytanie, testy, wszystko bardzo dobrze, ale jak przyszło mi porozmawiać z nauczycielem to nie potrafiłem wydusić słowa. Dzisiaj potrenowałem trochę z duolingo i uświadomiłem sobie to jeszcze bardziej, bo piszę ze słuchu idealnie, tłumaczę z angielskiego na polski idealnie, ale jak przyjdzie mi przetłumaczyć z polskiego na angielski to nie potrafię. Jest na to jakiś sposób czy już tylko jestem skazany na czytanie i słuchanie innych :(
#angielski #naukaangielskiego
  • 9
@teeel: znajdź kogoś, kto umie bardzo dobrze angielski i z nim gadaj :) najprostsze co może być. ew. ogarnij jakiegoś native speakera, u mnie w mieście szkoły umożliwiają sam udział w spotkaniach z nativem, popytaj u siebie.
@teeel: oglądaj seriale z dużą ilością dialogów i napisami angielskimi
oglądaj jeden odcinek tak długo aż będziesz pamiętał całe kwestie - odkryjesz wtedy przydatne konstrukcje, zauważysz odpowiedniki całych wyrażeń w angielskim, nauczysz się jak w ogóle wygląda zdanie w języku mówionym
@teeel: trzeba ćwiczyć i nie da się tego ominąć. Najszybciej załapiesz, kiedy nie będziesz miał innego wyjścia: wyjazd np. do Anglii/Holandii czy innego kraju, w którym językiem wspólnym będzie angielski bez możliwości pomagania sobie polskim. Druga opcja co do szybkości to konwersacje tu na miejscu w Polsce z osobą, która nie zna polskiego - wiele szkół oferuje takie kursy z native speakerami. Trzecia opcja to gadanie z osobą, która dobrze zna
@teeel: Parę sugestii:
1. Upoluj obcokrajowca na piwie i się z nim zaprzyjaźnij.
2. Zacznij pisać pamiętnik/dziennik po angielsku, po jakimś czasie zaczniesz myśleć po angielsku i prowadzić sam ze sobą dialogi.
3. Załóż konto na jakimś anglojęzycznym portalu (choćby reddit) i zacznij pisać tam posty po angielsku. To też pomoże Ci włączyć "myślenie po angielsku".
4. Zainwestuj w korepetycje nastawione na konwersacje.
5. Nie przejmuj się swoimi błędami, nastaw się