Wpis z mikrobloga

Mireczki wszyscy tak polecają FBW a ja nie widzę na nim żadnych efektów ( ͡° ʖ̯ ͡°) Przy SPLICIE jak wytyrałem bicka/barki to od razu na drugi dzień czułem jak rosną, na FBW nic.. Bo jak mają urosnąć po jednym ćwiczeniu i w dodatku tylko 2 seriach? Skąd ta ostatnia popularność FBW? Ćwiczę nim już miesiąc, fakt nie jest tak nudno jak na SPLICIE (robiąć A/B), ale efekty marne ( ͡° ʖ̯ ͡°)


#mikrokoksy #silownia
  • 14
  • Odpowiedz
@rol89: to rób splita. Jeśli między FBW, a splitem nie ma różnicy w tygodniowej objętości treningowej to nie powinno robić różnicy. Wiadomo na splicie bardziej dopompujesz mięśnie, co się przekłada na bóle i zakwasy dnia kolejnego.
  • Odpowiedz
@rol89: STRONGlifts kumplu :D SL jest dla początkujących więc nie wiem co to za argument że masz długą przerwę od siłowni. Jak robisz lżejszy fwb od SL to nie ma co się dziwić że mało progresu.
  • Odpowiedz
@rol89: Też robiłem od +/-3 miesięcy FBW, ale chyba się przerzucę na splita, albo znadję lepszy trening. Ostatnio oglądałem filmik od TwinMuscleWorkout na yt gdzie mówili, że mimo tego, że wszyscy polecają treningi FBW i on sam kiedy zaczynał taki robił, to osobiście uważa, że to nie jest konieczność i sam, gdyby teraz zaczynał z siłownią, a miałby tą wiedzę co teraz, to robiłby raczej splita.
  • Odpowiedz
@Icesowy: Jak wali w dupe to moze split i dobry. Jak ktos chce rzezbe to moze i tez, ale jak ktos szuka sily i chce gasic kiepow to musi czesciej aktywowac miesnie niz raz na tydzien.
  • Odpowiedz
@Wild_Derp: @maciejze: @mcbet: @berti: @loczyn:

Mój plan wygląda tak, komponowałem go sam z uwagi na ćwiczenia które lubie i wydają mi się ok:

A
Nogi: Przysiady ze sztangą na barkach 3s
Plecy: Martwy ciąg 3s
Klatka: Wyciskanie sztangi płasko 3s
Barki: Wyciskanie sztangi z za glowy 2s
Triceps: Prostowanie przedramion stojąc(hantle) lub leżąc(sztanga) 2s
Biceps: Uginanie ramion ze sztangą 2s

B
Nogi: Przysiady ze sztangą na barkach
  • Odpowiedz
  • 1
@rol89: Jak czujesz ze masz za lekko, to zwieksz objetosc i tyle. Albo wiecej serii, albo rob 4 razy w tygodniu A/B/wolne/A/B/wolne/wolne
  • Odpowiedz