Wpis z mikrobloga

Konsorcjum Stadler i Newag przekazało dziś 16 EZT dla PICu. Co ważne 3 przeszło już odbiory fabryczne, a ostatnia jednostka przejdzie go w przyszłym tygodniu. Dlatego mam kilka pytań do fanatyków gówno firemki z Bydgoszczy:

1. Ile EZT zostało odebranych przez narodowego przewoźnika?
2. Ile EZT przeszło odbiorców fabrycznych

oraz

CZY PESA WYDA OŚWIADCZENIE ŻE ODBIORY FLITRÓW TO ZORGANIZOWANA AKCJA OPŁACONYCH HEJTERÓW I NEWAGU?

Zapraszam do dyskusji.

Z poważaniem.

#pesa #narodowypesjanizm #wielkapesanarodowa #newag #stadler #kolej #intercity #bekazpesy #pkp #4konserwy #korwin #bekazprawakow #ruchnarodowy #bekaznarodowcow #gospodarka
e.....i - Konsorcjum Stadler i Newag przekazało dziś 16 EZT dla PICu. Co ważne 3 prze...

źródło: comment_cbPHRhg9SjjyXl1y25Q5DspX2uFkthR9.jpg

Pobierz
  • 46
@Andczej: No ja az tak zle im nie zycze ale poplyna na tym kontrakcie. PIC placi im za caly kontrakt a nie za pojedyncze jednostki. Jak nie rozlicza tego do konca grudnia to Intercity nawet nie bedzie stac odebrac tych pojazdow i wszystko w pisdu. A co do napraw gwarancyjnych niestety. Jestem ciekaw. Ale naprawde nie ma na to prawie szans by Pesa sie wyrobila..
ABW już powoli puka do mych drzwi...


@eyeti:

Teraz konkurencja chce zatrzymać proces homologacji i wprowadza wokół Pesy złą atmosferę. Dostawcy i banki pytają, czy jeszcze działamy. To świadoma robota konkurencji, zresztą potwierdzają to ostatnie doniesienia prasowe. (...) Słyszeliśmy z różnych źródeł o przygotowywanej akcji mającej oczernić Pesę. (...) Z amerykańskich serwerów nasi partnerzy handlowi bombardowani są memami dyskredytującymi naszą firmę za pomocą komunistycznych i nazistowskich symboli."


Tomasz "zbudowanie
@ponton: Haha, wiedziałem ze ten argument się pojawi tylko że jest inwalidą. Jest to różnica pół roku pomiędzy podpisaniem umowy ale skoro Pesa zobowiązała się że wykona składy w określonym czasie to powinna to zrobić nawet jeżeli został miesiąc. Jak nie potrafi - oferty się nie składa. #!$%@? tak w tym roku wszystkich. Dwa - jezeli dotacja na ich zakup nie zostanie rozliczona do konca roku to przepadnie. PIC tych pociagow
@Andczej:

- Przypomnijmy sytuacje linków - czemu nie dostały homologacji w niemczech


Homologacja w Niemczech to kwestia czasu: http://inforail.pl/pesa-homologacja-linkow-dla-db-w-przyszlym-roku-_more_74912.html

- problemy z ED74, połowa składów stoi w krzakach


ED74 stoją w krzakach, bo im trzeba przegląd zrobić, a PKP Intercity nie ogłasza przetargu, bo i tak chcą je sprzedać: http://inforail.pl/ed74-prawdopodobnie-zmienia-wlasciciela_more_77360.html

- i coś jeszcze ze spalinówkami było chyba?


Mówisz o Atribo do Włoch? Problem był banalny, a media go rozdmuchały: http://m.inforail.pl/atr-220-we-wloszech-jezdza-normalnie_more_78766.html
@Andczej: Porównaj sobie tytuły artykułów dotyczących tego samego, tj. zmniejszenia liczby pociągów z Warszawy do Białegostoku z powodu niedostarczenia Dartów przez Pesę:

Rynek Kolejowy "Większa liczba pociągów na trasie Warszawa – Białystok możliwa od wiosny 2016"
link

Kurier Kolejowy "Mniej pociągów do Białegostoku z powodu opóźnień w produkcji Darta"
link

xD