Wpis z mikrobloga

a nawet nie wiecie, że taka osoba wyciąga na tym po 4-5 kafli na miesiąc ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Xoniak: to nie robi jedna osoba, to jest zmasowana forma działalności, wyciąga się z tego dużo więcej
@Gaki1992: Bo to jest viral, ukrytu przycisk "udostepnij". Gdy wchodzisz na taką wiadomość automatycznie oddajesz swój "token" i gość może na Twojej tablicy udostępnić wszystko- dopóki nie zbanują apki. W ustawieniach fejsa powinieneś mieć gdzieś ta opcję, lepiej to usuń. Gość zapewne zbierze ileś tysięcy tokenów i zacznie spam. Kiedyś pamiętam dzieci się do mnie zgłaszały bym im takie coś napisał... Z ciekawości pytałem się o co chodzi, no i jak
@Gaki1992: @Xoniak: to nie jest viral xD to oznacza co innego i raczej jest to pozytywne określenie. To jest zwykłe oszustwo, pod reklamą znajduję się ukryty przycisk udostępnij, po kliknięciu w krzyżyk reklama się trochę przesuwa pod ukryty przycisk potwierdzający, że chcesz udostępnić wiadomość, klikasz jeszcze raz, reklama się zamyka i na tablicy ląduje wiadomość.
@Gaki1992: Udostępnia bez twojej wiedzy, a Facebook często dość dziwnie filtruje treści na tablicy, że wpisy które sam dodałeś znikają gdzieś w ciemnej dupie, także ci ludzie nawet sami nie wiedzą, że im się taki spam dodaje.

Oczywiście wystarczy nie być debilem i/lub zwyczajnym lamerem w kwestiach obsługi komputera, żeby się nigdy na coś takiego nie złapać, no ale to już ta trudniejsza część.
W ustawieniach fejsa powinieneś mieć gdzieś ta opcję, lepiej to usuń.


@shadiss85: Ale ja nic (chyba) nie mam, w nic na face nie klikam, nawet mam zaznaczone, że moje wpisy tylko ja mogę widzieć. Wszystkie ustawienia mam tak, żeby nikt nie mógł ze mną, czy u mnie na tablicy udostępniać, nic nie piszę na tablicy, nic nigdy nie udostępniłem. Nie mam żadnych lajków i innych fejsowych gówien, nawet zdjęcia nie mam,
@DrMagK2: A czy jedno z drugim się wyklucza? To co udostępniają spamerzy jest to viral, działa na tej zasadzie. Apka działa na tokeny, które ktoś nieświadomie oddaje. Po za tym piszesz, że jesteś z tej branży, branża okradania ludzi? Paru od Was pisało do mnie, mam dla Was złe info, apki będą działać coraz gorzej :) Już teraz są banowane i napisać coś nowego będzie trudno :)