Wpis z mikrobloga

@LoQtiN: jaką masz antenę, co na bazie i ile sieci w okolicy na 5GHz? Ogólnie wygląda słabo zestaw to z pingiem np. do wp.pl To pewniw nie problem ty->ich antena, ale ich antena->serwerownia
@LoQtiN: przyczyn może być milion - obciążony koncentrator na bazie, obciążony sektor, niestabilny maszt, opady deszczu, zaszumienie, podpięte w tył sektora lub bok. Pytanie czego to adres 10.0.0.1 czy najbliższej bazy czy serwerowni. Równie dobrze sygnał może przelatywać przez wiele baz zanim dojdzie do serwerowni, ale ogólnie wygląda to nie najgorzej, nie wiem czy nadaje się na reklamacje. Sam takie zażalenia sprawdzałem i szczerze powiedziawszy jakby mi ktoś zadzwonił, że ma
@szkari: Pingi na nadajnik, oddalony o 1,5km przy idealnej widoczności - potwierdzone u mojego ISP. Różnica jest taka, że potrafi działać dobrze - potrafię mieć stabilny internet i pingi 1ms-3ms na nadajnik, a również potrafię mieć tak jak na w/w wykresie.
Na miejscu ISP zalecał bym leczenie kanałowe na początek - choć pewnie już do robili. 5Ghz robi się ostatnio strasznie obciążone i niekiedy po prostu nie da się znaleźć wolnego kanału - szczególnie poza miastem. Równie dobrze od czasu do czasu (wtedy kiedy ci zwalnia) mogą klienci innego ISP obciążać ten sam kanał i robią się lagi, to wifi - przyczyn może być na prawdę dużo