Wpis z mikrobloga

No zbliża się nowy rok powoli, więc czas już na jakieś postanowienia nie do spełnienia ( ͡ ͜ʖ ͡)

W związku z tym mam pytanie: jakie hormony zbadać(najprawdopodobniej prywatnie), żeby wiedzieć co jest przyczyną trądziku? Mam już tyle lat a wciąż na mojej twarzy są czerwone punkty :( Nie muszę chyba dodawać, że jest to jednym z powodów mojej niskiej samooceny. Najlepiej by było, żebym sobie sam poszedł do przychodni i kazał pielęgniarce zaznaczyć co i jak bo nie mam ochoty iść do dermatologa i zapłacić 100zł, żeby zostać jego królikiem doświadczalnym. Niestety taka jest praktyka, żeby najpierw testować jakieś maści gówniane, a o badaniach nikt nic nie wspomina. No po prostu najpierw lecz, a potem pytaj się co xD
Wołam też @Norwag93, który takie badania sobie wykonywał, proszę o wypowiedzenie się w temacie.

#tradzik #depresja #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 11
  • Odpowiedz
@MrWygryw: androgeny, to one odpowiadają za produkcje sebum i tego jak działają te gruczoły w porach skóry.

Tyle że to nie jest takie proste - czasami poziom androgenów jest prawidłowy, ale i tak źle na nie reagujemy, bo mamy np. wysoką koncentracje receptorów androgenowych w skórze. Wtedy masz #!$%@? po całości, bo twój androgen to testosteron i zbijając go w dół stajesz się dosłownie mniej męski.
  • Odpowiedz
Jem i piję :) Ale ja chcę mieć ładną twarz i żyć normalnie a nie się przejmować "o jejku mam taką ochotę na chipsa, ale nie mogę ojoj bo będę miał #!$%@?ą mordę jutro" xD Wyeliminowanie tych rzeczy to tylko półśrodek. Taki przykładowy Sebastian wali Amarenę dzień w dzień, zagryza czipsami i parówkami po 0,49zł za 100gram, myje się w sobotę przed niedzielnym kościołem a ma cerę jak pupcia niemowlaka.
  • Odpowiedz
No to nic, trzeba będzie wprowadzić dietę (po świętach oczywiście bo nie jestem masochistą xD) :) Trochę czytałem o wpływie jelit na organizm i trądzik i myślę, że zmiana odżywiania to może być dobra droga. Niestety zapewne kręta, wystarczy, że nastrój mi się pogorszy, pojawią się jakieś głupie myśli, że to wszystko na nic i tak jestem stracony, bez szans na lepszą przyszłość i mam gdzieś wszystkie swoje postanowienia :( Pozdrawiam i
  • Odpowiedz