Wpis z mikrobloga

@Destr0: Obejrzałam trailer i warto będzie czekać, oj warto. Widać, że twórcy BioWare od razu się postarali i będzie można spędzić nad grą dobre pare tygodni(jak nie dłużej w moim wypadku). Odłączając to , że po amerykańsku bohater ratuje wszechświat i jest jeden, cała fabuła jest świetna i pozostaje nie lada gratką o ile ktoś posiada jakąkolwiek wyobraźnię. Haterzy byli, są i będę. Niestety, nieunikniona siła przyrody i kolej rzeczy :)
  • Odpowiedz
I najbardziej zaawansowana rasa we wszechświecie ląduje ogromnymi statkami z laserami... Maaan, w 2012 mogliby nas zasypać atomówkami i zniszczyć całom ziemie w kilka minut :D


Cala prawda o głupocie tej gry.
  • Odpowiedz
@kj5: Tyle że ten laser potrafi zniszczyć kilkanaście budynków na ziemi. SW i ME to całkowite inne uniwersa. Tu masz napęd nadświetlny, a tu przekaźniki masy.

PS porywajom(?)
  • Odpowiedz
@Vilmathien: Świetna? okej, może w me1. W Me2 cała rozgrywka skupiała się na zbieraniu teamu a sama finalna walka to kwestia godzinki. Poza tym zerowy replayable czyni tą grę jednorazową. Przejść, wymienić.

@Destr0: A w 2012 roku mamy bron zdolną zniszczyć miasta a i całe państwa w mgnieniu oka. Chcesz powiedzieć że jedyne na co stać najbardziej zaawansowaną technicznie rasę która co ileś tam lat niszczy inne wysoko rozwinięte rasy
  • Odpowiedz
@Blaskun: O chociażby, albo jak już mówiłem TAKIM #!$%@? #!$%@?ĘCIEM #!$%@?ĄĆYM PÓŁ UKŁADU SŁONECZNEGO ale nieee :D Nie w amerykańskiej grze gdzie obcy jakby nie byli rozwinięci i tak przegrają :D
  • Odpowiedz
@kj5: Jak dla kogo. Są gusta i guściki. Jednym się będzie podobać, drugim nie. Logiczne. Jak dla mnie chociażby w pierwszej i drugiej części mimo wszystko rozbudowana fabuła. Zapewne znajdzie się kilka rzeczy, które można by ulepszyć, ale mimo wszystko.

Dla kogoś jeżeli gra jest czymś do przejścia, proszę bardzo. Ja patrzę na to z innej perspektywy, przeszłam nie raz i żaden argument mnie nie przekona i tyle.
  • Odpowiedz
@Vilmathien: No, typowe u fanów ME, zero rzeczowych rozmów ale "mnie się podoba bo klimat i ty tego nie rozumisz i wywalaj z mojej piaskownicy" :D Ale rozumiem :) Ja tam jestem fanem wolnych rpgów poktroju Fallouta czy TES
  • Odpowiedz
@kj5: Ich jest 50 tys? I jeśli grałeś rzeczywiście w ME2 to wiesz że oni również potrzebują ludzi. Poza tym jaki miałby sens wydania wtedy gry? IHMO czemu w BF3 nie rozwalali się nawzajem atomówkami? Nie miałoby sensu wydania tych gier bo koszta by się nie zwróciły. To chciałby grę gdzie wiesz że nie wygrasz?

@klocek_lego: Dobrze by było jakby w ME3 wyjaśnili skąd oni naprawdę są.
  • Odpowiedz
@kj5: Ależ oczywiście, że rozmawiać możemy, nie zaprzeczyłam. Jednak Twoje argumenty nie przekonają mnie, że niby ME jest tak zwanym shitem, ma zero fabuły, sensu i jedna, wielka nuda. Też grałam w TES i to nie raz, a jednak ME ma to coś, którego się nie wypleni.
  • Odpowiedz
@Destr0: No i to są drugie strony medalu, i ja to rozumiem przecież :D To skoro poczebują to po #!$%@? #!$%@?ą tym laserami :D @Blaskun: ma rację tutaj. Czemu w BF3 tego nie zrobili? Bo tam nie było konfilktu ruskie usa, tylko się pobili troche na granicy kaspijskiej i zanim rozkręcili to wojna się skończyła.

Dlatego mówie że wolałbym ME jako film :)
  • Odpowiedz
@Vilmathien: Ależ ME ma fabułę, przecież napisałem to wyżej. Jest skopana i bezcelowa ale jest jednym z najlepszych elementów gry. Po prostu ja nie lubię okowów jaki mi ta seria narzuca, tej liniowości. Widocznie ludzie wolą jak się ich prowadzi jednym korytarzem ale za to SOM WYBUCHY I LATAJOM I LASEYR I JEZUMATKOBOSKA BOZE ALE EPICKO :)
  • Odpowiedz
@kj5: Tak to można pisać o Tłajlajcie, ale nie o ME. Nudą nie wieje, a i trzyma gracza w napięciu. Nie wiemy konkretnie, co wydarzy się w 3 części, więc nie wydawajmy idiotycznych osądów językiem dzieci neo, bo nie wiem, co to ma na celu. Nie lubisz? Twój problem. Dziwnym trafem wielu ludziom podoba się ta seria i nie mają nic przeciwko tak zwanej "liniowości".
  • Odpowiedz
@kj5: Nie wiem po co akurat laserami, może lubią? Nie miałoby sensu wydania takiej gry trylogia ma się zamknąć w trzech częściach to się zamknie. ME jako film dostaniesz chyba nawet w tym roku.
  • Odpowiedz
@kj5: W sumie, to nie ma o co się kłócić. Zazwyczaj w grach powielane są już znane wzorce, bo wydawcy boją sie iść w coś nowego. Stąd zanik pamięci głównego bohatera, czy jak w tym przypadku sztampowy wizerunek ataku kosmitów na ziemie.

Sama gra nie jest taka zła jeśli lubisz takie klimaty.
  • Odpowiedz
@Destro: @kj5: W sumie po chwilowym przemysleniu doszedłem do wniosku, ze to ze uzywaja akurat laserów, a nie atomowek, ktore przepoławiają ziemię ma sens :) Oni w ten sposb przygotowuja(oczyszczają) ziemię na nadejscie nowej rasy, która wychodują. Pozostaja jedynie szczatki tej cywilizacji, po to by nowa mogła sie rozbudowac na nowo! Calkiem logiczne.
  • Odpowiedz