Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki! mam do was pytanko, macie może jakieś rankingi kart graficznych? Zastanawiam się czy za około 800zł da się kupić coś co nie będzie wymagało elektrowni a i będzie przyjemnie śmigać. Nie potrzeba mi max detali, raczej chce komfortowo mieć 2 monitory i do tego na jednym z nich polatać w racing sim'y jak #assettocorsa . Jak nie ma żadnych sensownych rankingów to proszę o dyskusję pod spodem co polecacie i czemu to a nie inne, byćmoże będzie to jakiś fajny wpis również dla innych z podobnym problemem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pcmasterrace
  • 12
@mki_one: Większa ilość pamięci wykorzystywana jest przy wyższych rozdzielczościach jak i wyższych ustawieniach tekstur. Teoretycznie lepiej mieć 4 niż 2GB, ale GTX 960 nie jest na tyle mocny aby ciągnąć w 60 FPS 1440p czy ustawienia ultra tekstur. W sumie to niewiele pomogłem tą odpowiedzią, musisz sam zadecydować czy Cię stać, ale te 4GB to moim zdaniem tam trochę na wyrost są, ale jak mówiłem zawsze 4 są lepsze niż 2
@mki_one: Jeśli nie masz monitora 4k to bierz 2gb natomiast jeśli masz monitor 4k to nie bierz tej karty bo i tak jest za słaba na gry w wyższych rozdzielczościach. Więc raczej nie opłaca się dopłacać jedynie że tworzysz filmy albo grafikę na GPU.
@mki_one: Aha i zobacz w internecie jakieś porównanie tej karty od różnych producentów w OC i wybierz tą która najlepiej się kręci. P o prostu w google nazwa karty i overclock i wybierasz jakieś porównanie np od benchmark.pl natomiast jeśli nie chcesz podkręcać to wybierz tą z najwyższymi zegarami w standardzie oczywiście jeśli cena porównywalna bo jak masz dać 100 zł więcej za kilka MHz no to się raczej nie opłaca.