Wpis z mikrobloga

Przyjmijmy ze chcialbym zalozyc konto na portalu na ktorym sa bany za multikonto. Jak sie najlepiej przed tym banem zabezpieczyc? Okno incognito w innej przegladarce to wiem. Zależy mi na tym aby mieć odpalone 2 konta jednoczesnie z jednego komputera. Proxy odpada bo jak ktos jeszcze z niego skorzysta to rowniez bedzie ban.

#cheatujzwykopem #hacking #niebezpiecznik #pytaniedoeksperta #komputery #hackerexperience #siecikomputerowe
  • 14
@pieczywowewiadrze:
http://niebezpiecznik.pl/post/modyfikacja-fingerprintu-przegladarki-jako-pomoc-we-fraudzie-finansowym/
W skrócie:
1. IP to nie wszystko
2. Fingerprinting przeglądarki może zaboleć (patrz artykuł), czyli poza zmianą nagłówków uwaga na everciasteczka i inne metody API, wykorzystywanych przez przeglądarki (HTML5 np.) - tu pomoże separacja via VM
3. Wzorce haseł i adresów e-mail też mogą służyć do powiązania "na pierwszy rzut oka różnych od siebie" użytkowników
@pieczywowewiadrze: Korzystaj z proxy których nie da się wykryć jako proxy po stronie portalu. ;) Chyba da się takie znaleźć. Ewentualnie jakiś VPN, jak chcesz drobną kasę w to zainwestować.

Inna przeglądarka to już inny odcisk/fingerprint, ale nadal te same informacje odnośnie czcionek zainstalowanych w systemie itp, a VM zabezpieczy też przed tym. Ja osobiście odpalił bym własnie maszynę wirtualną która łączy się poprzez VPN/tunel/proxy, do tego oczywiście zadbanie o inny