Wpis z mikrobloga

Przeszedłbym na wegetarianizm ale nie widzę w tej diecie nic ciekawego do jedzenia a jak już coś jest to przepis jest jakiś #!$%@? "zetrzyj świeżą ciecierzycę na rukolę, polej delikatnie olejem lniano-oliwkowo-gównianym", Krótko mówiąc, nie znalazłem żadnego prostego przepisu na danie które było by smaczne i dałoby się nim najeść.
#wegetarianizm
  • 23
@Arda: Widzisz, jak chce proste danie mięsne to zrobienie go zajmuje mi 10 minut bo mięso jest samo w sobie bardzo dobre a dodatkowo mogę się tym najeść. A żeby zjeść dobrze, smacznie i na szybko to musiałbym zjeść 2 kg marchwii.
@ShadowS: Zajebiście pomocna rada, dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SScherzo: zauważyłem, że dużo dań jest z makaronem którego raczej unikam.
Czytałem dużo przepisów i szczerze mówiąc znalazłem dosłownie kilka które pasują w mój smak, czas i apetyt.
@SScherzo: Absolutnie nie jestem negatywnie nastawiony. Chętnie przestałbym jeść mięso jeśli przejście na dietę wegetariańską nie kosztowałoby mnie czasu na kombinowanie żeby było smacznie. Nie lubię spędzać w kuchni dużo czasu i jak jem to opcje mięsne mi bardzo podchodzą smakowo i szybko się je robi. Na danie wege muszę iść do warzywniaka (najlepiej specjalistycznego) i kupić jakieś egzotyczne warzywa, oleje, dodatki o których nigdy nie słyszałem aby na końcu po
@maciejbo1: mięsne ;) a tak serio, lubię jeść pikantne potrawy. Mam polski gust więc lubię równowagę jak na typowo polskim talerzu tj coś w stylu ziemniory, schabowy i surówka ;) Bardzo lubię łączenie smaków. Absolutnie odpada każda kasza, po prostu mi nie smakuje. Lubię eksperymentować jeśli chodzi o jedzenie ale nie kosztem mojego czasu (tj zrobienie dania nie jest zbyt czasochłonne).

BTW. pierwsze co mi wpadło w uwagę na puszce: "Surówka
@SScherzo: z koletami sojowymi mam dobre #coolstory jak moja matula na początku lat 00 kupiła ze dwa kartony tego po to by dostać koszulkę "najlepsze kotlety sojowe w Polsce". Przez dwa miesiące to jadłem z czego na początku mi smakowały ale później nie mogłem na nie patrzeć :P
@BaKuMMz: woo, co się za tym kryje? Na puszcze jest ranking top 100.

No to do takiego układu, możesz robić kotlety roślinne. Niektóre czasowo tyle samo co zrobienie zwykłego kotleta - podziabać fasolę, dodać coś typu mąka, siemię lniane (różne szkoły) i smażyć.

Jak chcesz trochę zboczyć z tego schematu, to dobrym rozwiązaniem jest robienie zup, czy gulaszy, kremów itd. Wrzucasz warzywa, przyprawy, strączek jak lubisz (konserwowy, ale soczewica czerwona szybko