Wpis z mikrobloga

Mam uciążliwych sąsiadów, była zgłaszana policja, jednak ci #podludzie wyłączali "muzykę" kiedy widzieli policję przez okno. Robił to kilkunastokrotnie, w dzień, w nocy. Od ok. tygodnia puszcza niskie tony (poniżej 100Hz) i po prostu #policja (ze względu na wiek funkcjonariuszy) tego nie słyszy (bądź nie zdąży usłyszeć). Jak to rozwiązać? Inni sąsiedzi są w stanie zeznawać.
Właścicielka mieszkania (oni wynajmują) nie chce współpracować (nawet zablokowała mnie na FB).
Mam screeny z aplikacji z analizy spektrum, czy to może być ewentualnym dowodem w sprawie? Ja i moja rodzina dostajemy już w głowę, mirki #pomocy ()
#sasiedzi #prawo #pytanie #kiciochpyta #gorzkiezale
  • 22
@gosvami: właściwie to źle to trochę opisałem. Jakby zdążyli (zanim wyłączy - jak na razie nigdy im się nie udało), to by nie usłyszeli, bo ludzie po 40 tego nie słyszą (chyba że mają dobry słuch).
@maniac777: czytałem. Czyli tak: 2x skarga do spółdzielni, donos na policję, a potem sprawa cywilna z tytułu immisji, zakłócania spokoju, zakłócania pory nocnej? Nie mam ich danych, tylko podstawowe info o właścicielce (imię nazwisko i data urodzenia), z tym, że ona jest w anglii. Czy sprawa moglaby byc uproszczona?
@R4vPL: Nie jestem prawnikiem, ale chyba skargi do spółdzielni i policja nie są potrzebne w tego typu postępowaniu i chyba jedynie należy wezwać do zaprzestania (najlepiej poleconym) a w wypadku braku reakcji możesz wysyłać pozew. Nie jestem pewien kto powinien być stroną skarżoną, ale wydaje mi się że raczej ten kto immisji dokonuje (czyli lokatorzy).
Jakby zdążyli (zanim wyłączy - jak na razie nigdy im się nie udało), to by nie usłyszeli, bo ludzie po 40 tego nie słyszą (chyba że mają dobry słuch).


@R4vPL: Zawsze mi się wydawało że to powyżej pewnej wartości się nie słyszy w starszym wieku (kilkanaście kHZ). Generalnie jakby sąsiedzi #!$%@? 20-30Hz z dużą mocą to by Ci butelki z barku chciały wyjść i szklanki spadały ze stołu. Słyszenie nie ma
@R4vPL: Ja bym wysłał wezwanie pocztą z potwierdzeniem odbioru, sprawdził kto się podpisze, wypełnił pozew i zgodnie z art Art. 208^1 kpc sąd już resztę danych (czyli PESEL) sobie ustali.