Wpis z mikrobloga

Nie, Twoim obowiązkiem jest udowodnić, że tak nie jest.


@SynuZMagazynu: :D Do szkół średnich powinny jednak wrócić elementy filozofii i logiki.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ci%C4%99%C5%BCar_dowodu

Zgodnie z obowiązującą w logice regułą odpowiedzialności za głoszone poglądy ciężar dowodu spoczywa na osobie, która wygłasza daną tezę (łac. Ei incumbit probatio qui dicit, non qui negat). Często zdarza się, że dyskutanci próbują przerzucić onus probandi na swojego przeciwnika i w ten sposób uchylić się od konieczności udowodnienia
@wolodia: Hah, fragment "prawa", nic dziwnego, że wielcy złodzieje są bezkarni skoro chowają dowody, na logikę, mówisz, że niewiarygodne informacje przedstawiłem więc na logikę też je udowodnij, puki co nie jesteśmy w sądzie a na mirko xd
@SynuZMagazynu: Nie prawa, ale logiki. Ty chyba nic nie zrozumiałeś z tego co Ci napisałem - to są podstawy argumentacji w dyskusji i przedstawiania swoich tez i poglądów. To co Ty uprawiasz to jest argumentacja niemerytoryczna, mająca charakter sztuczki erystycznej.
@SynuZMagazynu: Wróć do szkoły i przygotuj się do publicznych dyskusji zanim zaczniesz brać w nich udział. I ja, jako strona tej dyskusji, nie mam żadnej racji. Ja jedynie wymagam udowodnienia tez które głosi się publicznie, które równie dobrze mogą być prawdą jak i oszczerstwem.