Wpis z mikrobloga

W co zainwestowac 20k pln rodzicow?
dom, 200m², 50lvl oboje, lpg,
· Instalacja lpg a aucie - 2500
· Wymiana okien na poddaszu na pcv
· wymiana pieca weglowego na gazowy
· ocieplenie budynku

ma ktos kalkulacje po ilu latach sie wroci? Lpg po 14mcach w moim wypadku ale nie wiem co z oknami i ociepleniem domu.

#budujzwykopem #budownictwo #inwestycja
  • 18
@sspiderr: wymiana pieca weglowego na gazowy przed ociepleniem domu nie ma sensu ekonomicznego.
Najpierw styropian potem gaz ( ͡° ʖ̯ ͡°)
No a 20k to też nie tak wiele na ocieplenie, okna i gaz. Przyłącze gazowe już macie?
@sspiderr: Ja bym poszedł w stronę ogrzewania. Tzn najpierw termomodernizacja a potem wymiana kotła. Tylko że 20tys nie starczy, ale od czegoś trzeba zacząć. Jak mają 50lvl to jeszcze mogą sobie palić węglem, przy <65lvl będzie trudno.
@sspiderr: LPG zależy ile jeździsz, u mnie zworóciło się w pół roku. licz ze na gazie będziesz miał spalanie rzędu 10litrów lpg i tak na oko 20zł za 100km. i mnie oszczędności rzędu 350zł miesięcznie
zamian pieca węglowego na gaz to nie oszczędność - na pewno będzie sporo drożej.
pewnie dom to taki typowy PRL owski klocek.
owal chałupę styropianem, kasy pewnie będzie mało. masz okna już wymienione? (nie te na
@sspiderr: Czasami efektywne okazuje się docieplenie dachu (tak wyszło mi w kilku audytach). Poza tym, tak jak pisał @pr0t3r, rzuć kostką, bo na tak postawione pytanie nie da się odpowiedzieć bez szczegółów i obliczeń. Bez nich wszystkie powyższe rady są wróżeniem z fusów.