Wpis z mikrobloga

Chiny dalej lecą ostro w dół:
https://www.google.com/finance?q=SHA%3A000001&ei=1BePVrmBMc6eebDvvbgB
Jeśli bank centralny Chin zaprzestanie pompowania dodrukowanej waluty w giełdę, to wszystko się rozsypie jak domek z kart. Niezależnie od tego czy jest to dla kogoś powód do radości czy rozpaczy, niesamowicie mnie to zniechęca to sprzedaży moich BTC.

Pytanie do ludzi z #inwestycje, #inwestowanie i #ekonomia. Jeśli indeksy giełdowe na całym świecie lecą w dół, ceny większości surowców także, a wszystko (w skali światowej) może się pogrążyć jeszcze bardziej jeśli sytuacja na chińskiej giełdzie się nie poprawi, to czy wg ludzi nie popierających #bitcoin i #kryptowaluty na co dzień (aka przeciwników), dalej BTC jest bez sensu? Pytam ze szczerej ciekawości i chęci zdobywania wiedzy, bo na każdy spadek światowych indeksów (akcji/ETF'ów) BTC idzie w górę i nie potrafię znaleźć argumentu za sprzedażą tych bitcoinów, które już mam.
  • 167
  • Odpowiedz
@B_P_R_D: wtedy nic nikomu już nie będzie potrzebne, a tak naprawdę nie sądzę, żeby do tego doszło. Możni tego świata nie pozwolą sobie na to bo wtedy to oni stracą najwięcej no chyba, że rozważają "Samson option" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zielonkapyta: jeszcze tyle komunałów w jednej wypowiedzi nie widziałem:

Bitcoin nie polega żadnym regulacjom


Bzdura. Podlega bardzo dużej ilości regulacji

więc nie jest walutą tylko instrumentem spekulacyjnym, bo na spekulacji wyliczana jego jego wartość


A jak niby jest wyliczana wartość fiatów, hello?!

jego płynność zależy od walut fiat i jest instrumentem silnie deflacyjnymi


płynność zależy od dostępnych ofert zakupu i sprzedaży i ta płynność jest na poziomie takim, że możesz spokojnie
  • Odpowiedz
@mentis: takie odpowiedzi jak Twoja czyta się z przyjemnością. Umacniają wiarę w to, że kiedyś wygramy walkę z tym krwiożerczym systemem. Dlaczego ja tak późno obudziłem się? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ancro: Kiedyś na wykopie był filmik jakiegoś ekonomisty, który wskazywał na jedną, bardzo (jego zdaniem) poważną wadę bitcoina, która miała go dyskwalifikować jako "poważny" środek płatniczy. Totalny brak realnej wartości. To tylko ciąg 0 i 1 w gruncie rzeczy. Wszystkie surowce, które stawały się walutą miały wg niego takową wartość. Tak samo jest z dzisiejszymi walutami. Nie są one użyteczne same w sobie, ale mają jedną rzecz, której nie ma bitcoin.
  • Odpowiedz
@Ancro: @mentis:

Z kryptowalutami jest ten problem że nie posiadają realnego fundamentu w postaci emitenta zdolnego do projekcji siły na danym obszarze. Jak się zastanowisz dlaczego ludzie przyjmą każdą ilość bitcoina ale potem od razu polecą go wymienić na fiducjarne papierki USD czy EUR to zrozumiesz o co chodzi. Odruchowo wierzy się bardziej temu kto ma REALNĄ władzę, a nie temu kto jest wirtualnym algorytmem i niczym więcej.

Za EUR
  • Odpowiedz
@Ancro: tymi @pawlo74 i @mentis się nie przejmuj - znają się na ekonomii i finansach tak jak ja na programowaniu. Niby coś tam dzwoni, ale nie wiadomo w którym kościele. Tylko ja nie uprawiam wesołego #!$%@? pod własną idee w tagu o programowaniu XD

Ja do BTC nic nie mam - ciekawostka i raczej tyle, bo szans na stanie się realną walutą raczej nie ma, lub bardzo długo mieć nie będzie.
  • Odpowiedz
@comrade: założę się, że zostaniesz przynajmniej raz wyzwany od bankstera i członka systemu XD
całości niestety nie czytałem, ale chyba masz pojęcie o czym piszesz.
  • Odpowiedz
@tutirutu: o tak, ale komunały o tym jak to blockchain jest wspaniały to już nie jest dzwonienie po kościołach. Rozumiesz w ogóle czym jest blockchain, czy tylko powtarzasz zasłyszane nagłówki prasowe?
Poza tym masz jakieś konkretne zarzuty odnośnie tez ekonomicznych, czy tylko sobie trollujesz tutaj?
  • Odpowiedz
@tutirutu:

założę się, że zostaniesz przynajmniej raz wyzwany od bankstera i członka systemu XD


No bo o to chodzi w kryptowalutach, to jest narzędzie XXI wieku dla ludzi którzy nie wierzą w "system" i myślą że przejrzeli wielki spisek który musi spowodować globalny krach światowej gospodarki.

Trochę jak ci co kopią schrony przygotowując się na wojnę atomową. Chociaż nie, ci ze schronami są znacznie znacznie sensowniejsi niż fani kryptowalut, bo przygotowują
  • Odpowiedz
@mentis: ale jazda to dobre może faktycznie chłopina ma jakąś wiedzę o ekonomii ale o blockchain już nie powinien nic pisać. Blockchain bez bitcoina. Naprawdę bardzo dobre ( ͡° ͜ʖ ͡°) Podpowiem mu tylko, że kilkaset takich blockchainów cały czas próbuje obalić bitka na Coinmarketcap.
  • Odpowiedz
@comrade: Tobie jak nawet będą pozwalać wypłacić może max 100 zł z bankomatu w wyniku kryzysu płynności jak w Grecji nadal nie będzie nic przeszkadzało. Powiesz pewnie wtedy, przecierając mocz z twarzy, że to wszystko dla Twojego dobra w ramach bardzo istotnej projekcji siły na obszarze Twojego kraju. Ręce opadają.
  • Odpowiedz
@mentis: @pawlo74:

Załóż że kasę którą zarobię inwestuję w USD, EUR, chińskie RMB i parę innych głównych walut. Jestem kryty na wszystkie okazje geopolityczne bo jak padnie jedno to drugie wystrzeli ostro w górę. I teraz, żeby mi udowodnić swoje racje musisz powiedzieć że będą wypłacać 100 USD z bankomatu w USA, 100 RMB w Chinach i 100 EUR w Europie itd. Że jebnie WSZYSTKO równo.

A jeśli jebnie WSZYSTKO
  • Odpowiedz
@mentis: to Ty jesteś tym adminem sieci? XD jeśli tak, to już Ci powiedziałem, że przynajmniej w przypadku deflacji się mylisz. Jeśli nie - podejrzewam, że nietrudno będzie wytknąć Ci błędy.

Przyznaję, nie interesuję się BTC i całą wiedzę czerpię z artykułów o nim. Ale blockchain to chyba technologia na której opiera się zarówno BTC jak i inne kryptowaluty? KLIK
  • Odpowiedz
@mentis: @comrade: dostanie swoje 100 złotych. A ty za BTC kupisz sobie co? pójdziesz do apteki po leki? kupisz chleb czy wodę? XD No #!$%@?, prośba. Na razie bitcoinem płacić można w darkwebie i to najszersze jego wykorzystanie. Podaj mi miejsca gdzie mogę w Polsce płacić BTC?
  • Odpowiedz