Wpis z mikrobloga

Planuje założyć monitoring to mojego małego sklepiku, chciałbym żeby 3 kamery znajdowały się wewnątrz sklepu oraz 1 na zewnątrz. Z tego co udało mi się zorientować to chyba kamery IP będą dobrym rozwiązaniem, gdyż nie potrzebuje super rozdzielczości. W sklepie nie mam internetu, może kiedyś będzie(jeżeli ma to jakieś znaczenie - wiem, że póki co nie będę mógł podglądać co się dzieje przez internet ale w przyszłości bym chciał).
Mirki, moglibyście doradzić mi jaki sprzęt kupić oraz gdzie? Rozumiem, że potrzeba mi rejestratora(na 4 kamery), kamer, ew dysku oraz kabli? Chciałbym, aby sprzęt nie kosztował majątku. Jak by się udało to do 2k zł.
#monitoring #kamery #elektronika
  • 13
@verr: polecam Raspberry Pi + Camera Pi. Wyjdzie taniej niż większość kamer IP, które w podobnej kwocie oferują jakość gorszą niż żelazko. Pozatym masz dowolność konfiguracji i linuxa :).
Mam na działce 3 x Raspberry Pi. Jedna robi za serwer ze wsadzonym modemem usb i internetem mobilnym i 2 x kamera, które nagrywają i robią screeny gdy tylko ruch jest wykryty. Codziennie w nocy dane są archiwizowane (pakowane i wysyłane do
@impressive22: Przyznaję, że jestem trochę zaciekawiony. Jest z tym trochę zabawy, choćby dopasowanie obiektywów. No i zestaw tańszy to będzie, ale po ogarnięciu tematu i zamówieniu z aliexpress. Załączone zdjęcie pokazuje, że to fajna zabawka :D

@verr: Zastanów się czy chcesz mieć coś na suficie co przypomina kamery czy coś co ewentualnie pozwoli na identyfikację jakiegoś sebixa. Tanio, dobrze i sprawdzone - hd-tvi lub ahd. Rejestratory oferują funkcje sieciowe. Problem
mamnatopapiery - @impressive22: Przyznaję, że jestem trochę zaciekawiony. Jest z tym ...

źródło: comment_gQY6X8cpcpp3Tl1qdDqoFWNwQ8dfaTX6.jpg

Pobierz
@impressive22: miałbym prośbę do ciebie.
Bardzo mnie zainteresował ten zestaw Rasbery z kamerą i modemem internetu mobilnego. wcześniej koledze proponowałeś wysłanie kilku linków. Mógłbyś mi podesłać - chciałbym zbudować sobie taki zestaw do samochodu by wysyłał zdjęcia osoby która odpala auto lub po prostu co minute wysyła zdjęcie osoby prowadzącej auto. Zasilanie z USB samochodu. Co o tym myślisz? twój zestaw zadziałał by?