Wpis z mikrobloga

@Aerials: Widzisz, ja nadal nie stwierdziłam, że potrawy wegańskie są ogólnie #!$%@? czy niesmaczne - potwierdziłam jedynie, że dla sporej części ludzi są one trudne do zaakceptowania. Nie jest to kwestia niskiej jakości potraw, a subiektywnej oceny smaku. Ty próbujesz mi udowodnić, że uważam wegańską kuchnię za coś gównianego, a ja tak nie twierdzę - uważam jedynie, że ile jest podniebień, tyle ocen. Dla wegan stek jest zazwyczaj nie do zaakceptowania
  • Odpowiedz
którzy po prostu tego nie lubią, bo mają do tego prawo


@ateibok: Gratulacje, właśnie to starałam się podkreślić. Używałaś mnóstwa ogólników i pewnych wyrażeń, które nadały taki a nie inny wydźwięk twoim wypowiedziom.
  • Odpowiedz
są ludzie, którzy po prostu tego nie lubią, bo mają do tego prawo


@ateibok: lubienie czegoś albo nielubienie to nie kwestia prawa tylko smaku ;)

pewnie nawet nie wiesz ile wegańskich potraw wcinasz aż ci się uszy trzęsą ;)
  • Odpowiedz
@aaa_daa: Polecam mini calzone takie na dwa gryzy.
Robisz ciasto jak na pizzę i po rozwałkowaniu wycinasz kółeczka szklanką. Smarujesz passatą albo sosem pomidorowym i dodatki wgvuznania ( pieczary, papryka, cebula, cukinia, groszek itd....). Jak masz w okolicy almę to za 6zł kupisz ser wegański z polsoi i fajnie się topi więc spokojnie można dodać. Ciasto zaklejasz jak pierogi, na blachę wyłożoną papierem i do pieca ;) Do tego możesz zrobić
  • Odpowiedz
@aaa_daa: o ile wegetarian jeszcze rozumiem to nie mogę pojąć jak można być weganem. Co ty jesz, że tak zapytam? Proszę podaj coś innego po za owocami i warzywami
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@fivechelm: ryż, makaron, kasze, pieczywo, naleśniki, ciasta, tortille, koktajle, kanapki z serem sojowym, z pastami warzywnymi albo z warzywami, zapiekanki, zupy... generalnie wszystko bo mleko i jajka da się łatwo zastąpić. wczoraj np. oprócz warzyw i owoców jadłam płatki z mlekiem ryżowym, risotto i naleśniki :)
  • Odpowiedz
@fivechelm: w makaronach nie ma jajek, weź sobie pierwszy lepszy makaron i o ile nie będzie to makaron jajeczny to nie będzie w nim jajek ;) a naleśniki bez problemu można zrobić bez jajek i są tak samo dobre. gdzie ty tu widzisz torturowanie?
  • Odpowiedz
@fivechelm: to jest według ciebie kilka potraw? właśnie na wszystko mogę sobie pozwolić, zaraz chyba upiekę sobie ciasto bananowe - najlepsze na świecie (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@aaa_daa: nie jestem wegetarianiem ale mięso jem max raz dzeinnie. Ja bym podał sałaty z avocado i jakiśmiś orzechami, burgery z brokuła + frytki ze słodkich ziemniaków. Do tego świerzo wyciskane soki i starczy
  • Odpowiedz