Wpis z mikrobloga

@betonkomorkowy: Ych? A niby dlaczego nie? Przecież programowanie to nie jest coś co powinno się zaczynać w młodości/wieku nastoletnim. Można zacząć nawet w wieku 40-50 lat i dojść do dobrego poziomu.

To są przecież umiejętności intelektualne. 25 lat to dobry wiek aby zaczynac nauke tego. Tylko pewnie z parę albo nawet kilka lat Ci to zajmie zanim dobrze opanujesz.
@betonkomorkowy: Java jest dosyć popularna, trudno będzie ci znaleźć pracę za godne pieniądze. Możesz także zainteresować się #webdev tutaj masz większe pole do popisu. Ostatnio modne jest #nodejs - fajna sprawa, możesz ogarnąć. Jeżeli natomiast interesują cię aplikacje na telefony czy proste gierki na androida to Java albo C# dla unity 3D
Wybór jest ogromny, ale ty też musisz wiedzieć co chcesz robić ;)
@KaszaGryczana: czy ja wiem, teoretycznie jest sporo wszędzie ofert dla javy, problem jest taki... że wymagania są ciekawe, ogólnie trzeba znać masakryczne ilości rzeczy wliczając w to masę frameworków od frontendu nawet jeśli oferta jest od back-a.
@betonkomorkowy: @GotoFinal: Java jest OK, ale za te same pieniądze trzeba znać ogrom materiału i de facto jesteś ukierunkowany na aplikacje mobilne. Dziś użytkownik nie jest tak samo potulny, jak jeszcze dekadę temu i nie chętnie instaluje kolejnego interpretatora, tylko po to, aby móc odpalić kalkulator napisany w Javie ;D Jeżeli autor bardziej chce pisać aplikacje na komputery w Javie to musi wstrzelić się w oprogramowanie specjalistyczne dla firm, w
@betonkomorkowy: Uczyć się zawsze warto, lepsze to niż leżenie na kanapie przed tv. Ale albo będziesz sam ogarniał jako wolny strzelec albo przygotuj się na to że ciężko ci będzie bez wykształcenia, doświadczenia i w słusznym wieku znaleźć pracę za więcej niż masz teraz....No chyba że się wkręcisz w BI bo programistów ogarniających finanse jest naprawdę mało.
@KaszaGryczana: Tja, w double poście pisałem o tym że java się do gier nie nadaje, a jak programy to tylko z natywnym instalatorem bo żaden kowalski nie będzie javy instalował.
A web jakoś mnie nie ciągnie, tym bardziej JavaScript w którym [] + [] daje pustego stringa a array.sort() domyślnie sortuje array liczb alfabetycznie.
A o masie rzeczy które trzeba znać też pisałem, to jest aż straszne jak się patrzy na
@betonkomorkowy: Jest sens, ale musisz sprawdzić, czy to w ogóle dla Ciebie. Zrób sobie ten KURS. Podejrzewam, że po 16tu godzinach wykładów i pewnie drugim tyle ćwiczeń będziesz wiedział, czy się w to pakować, czy nie.
Obczaj też wpisy kitke - ostatnio pisał, że znalazł pracę po roku nauki Javy z wykształceniem historycznym i rocznym dzieckiem na karku na początku zabawy.