Wpis z mikrobloga

Moim zdaniem każdy może jeść co chce, chociaż dla mnie weganizm jest dietą która jest kompletnie niezdrowa (pojęcie braku aminokwasów egzogennych w diecie chociażby) ale część robi to z pewną świadomością, wie właściwie w jaki sposób dokładnie ich niejedzenie produktów odzwierzęcych wpływa na środowisko.
Ale jest #!$%@? część weganów którzy są zwykłymi idiotami, co zresztą widać na załączonym obrazku.
Wkleiłam najlepsze komentarze. Była część głosów rozsądku dlatego jeszcze raz powtarzam - nie wszyscy są #!$%@?ęci, ale jak już są, to porządnie.
#bekazwegetarian #bekazpodludzi #idiotseverywhere
#heheszki #wtf
o.....y - Moim zdaniem każdy może jeść co chce, chociaż dla mnie weganizm jest dietą ...

źródło: comment_DH63NO8dUen7zo2LoJT3tij2aIkrvxyp.jpg

Pobierz
  • 19
@oranzmetylowy:

chociaż dla mnie weganizm jest dietą która jest kompletnie niezdrowa (pojęcie braku aminokwasów egzogennych w diecie chociażby)


Ale o zawartości aminokwasów egzogennych w roślinach strączkowych i ich przyswajalności to Ty poczytaj zanim coś napiszesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@oranzmetylowy: Poczytałem, rezultaty poniżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W 100 g jajka masz 0,671 g izoleucyny, 1,086 g leucyny i 0,858 g waliny. KLIK

W 100 g soczewicy masz 1,065 g izoleucyny, 1,786 g leucyny i 1,223 g waliny. KLIK

Ilości lizyny, metioniny, treoniny, tryptofanu i fenyloalaniny znajdziesz pod linkami. Ogółem taka soczewica ma raptem 7% mniej udziału aminokwasów egzogennych w swoim profilu aminokwasowym niż jajka (44%