Wpis z mikrobloga

#cookie #cookies #webdev

Zastanawialiście się kiedyś ile kasy i czasu globalnie poszło na implementację tego chorego pomysłu o powiadamianiu użytkowników, że strona używa cookies, które to powiadomienia tylko #!$%@?ą ludzi i zaśmiecają Internet? Niezły troll z gościa który wpadł na ten chory pomysł.
  • 13
  • Odpowiedz
@bamsebjorn: Podejrzewam, że grube miliony. Jeśli stworzenie czegoś takiego średnio zajmuje 4h zależnie od programisty i potrzeb, jak pomnożysz przez stawkę dzienną i ilość takich implementacji. Można tylko zgadywać jak dużo czasu na to zmarnowano. W bardziej profesjonalnych portalach pewnie i grafik musiał maczać w tym palce...
  • Odpowiedz
@rbielawski: Nie chodzi mi o formę, a o sam fakt potrzeby dodawania takiego bezsensu z powodu widzimisię niedouczonych polityków. Może to tylko moje osobiste #!$%@?, jak po raz n-ty muszę tracić czas na dodawanie tego gówna i męczyć się z tym, żeby tylko nie było zbyt inwazyjne.
  • Odpowiedz
@m423: @rbielawski: podobna sytuacja do tej z czytaniem "przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem (...)" i "zapoznałem się z regulaminem".
  • Odpowiedz
@m423: @bamsebjorn: cieszcie się, że nie zrobiono nam tego co było w UK - tam nie było wolno używać kukiz przed kliknięciem akceptacji - żaden serwis nie działał tak jak powinien i trzeba było pisać specjalne algorytmy do obsługi braku kukizów.

A kukizy to nie tylko komunikat - to również strona z odpowiednimi informacjami oraz modyfikację regulaminów. Keynsizm trochę, ale sporo osób zarobiło po stówce lub dwie.
  • Odpowiedz
@m423: Nie wiem, ale mogli to rozwiązać prościej i kazać umieszczać informacje o braku wykorzystania cookies na stronach, które z nich nie korzystają. Wystarczyłoby pewnie na jakiś 5 stronach to dodać i tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jeśli stworzenie czegoś takiego średnio zajmuje 4h zależnie od programisty i potrzeb


@m423: ... 40 minut max. Poza tym, to wina właścicieli stron, że jak barany dają wszędzie te okienka, zamiast małej informacji w stopce.
  • Odpowiedz
@NieUsune: W mojej firmie trwalo nieco ponad miesiac. Tzn. samo przygotowanie bannera faktycznie zajelo kilka godzin wraz z kodem zapisywania wyboru uzytkownika i wstepnym projektem designera. Ale jak masz duzo klientow to testujesz to potem tygodniami czy to pod roznymi systemami/przegladarkami/wersjami. Nie wspomne o tym, ze czesto oprocz strony glownej ma sie jakies podstrony/podaplikacje, ktore w duzysz firmach ida w tysiace i zmienienie ich wszystkich tez jest wyzwaniem.
  • Odpowiedz