Wpis z mikrobloga

Mireczki przedstawiam wam moją ścianę.

Oprócz takich drobnych rzeczy jak to, że Ziemia jest ciut za wysoko to wyszło tak jak chciałem. Okazuje się jednak, że powieszenie ośmiu antyram tak, żeby były równo jest trudniejsze niż powieszenie jednej ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Koszty:
- 62 zł za antyramy (największe 40x50 cm)
- 33 zł za wydruki (4 x A4, 2 x A3, 2 x A2)

Niestety musiałem mocno zmniejszyć i pochylić Saturna, żeby zmieściło się go jak najwięcej. Myślę jak to lepiej rozwiązać. Być może wydrukuję go w większej skali i dam po skosie dodatkowe antyramy, które będą zawierały kawałki pierścienia. Co myślicie?

#kosmos #kosmosboners #diy #zrobtosam #planety
nicniezgrublem - Mireczki przedstawiam wam moją ścianę.

Oprócz takich drobnych rze...

źródło: comment_cbpWNk4AtFzT1gx5o8OMKzBmcC8sgWep.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
@Mordeusz: świetny pomysł! Ogarnę to sobie bo mi się podoba :) Znajomy mi też podsunął pomysł, żeby wyciąć antyramy w kształt okręgów. Wtedy to już w ogóle by fajnie wyglądało. Tylko może być ciężko wyciąć szkło, pewnie trzeba by wykorzystać te z pleksi.

@vesica: cieszę się :) Koniecznie daj znać jak już to zrobisz!

@virusriddle: no niestety - wszechświat też nie jest perfekcyjny ;)

@Gorion103: no i teraz
  • Odpowiedz
@nicniezgrublem: Kurde jeszcze coś mi przyszło do głowy. Jak robiłem tę grafikę, to zauważyłem, że tłami planet są różne odcienie czerni (ciemnej szarości technicznie). Dodatkowo wyciąłem też białe kreski powodowane przez białe tła antyram. Nie uzyskasz efektu jak na moim obrazku, będzie on gorszy.

Wydaje mi się, że aby uzyskać porządny efekt, musiałbyś zainwestować w wydruk własnej fototapety w postaci całego pasa. Mógłbyś wtedy w czarne tło wrzucić też jakieś gwiazdy
  • Odpowiedz
@Mordeusz: Tłem każdego zdjęcia jest czerń (kod #000000). Różnice mogą wynikać z faktu drukowania ich na różnych drukarkach, różnego papieru lub po prostu wykonane przeze mnie zdjęcie jest kiepskiej jakości (mocno dziś słońce świeciło). Białe paski na brzegach antyram trochę widać ale aż tak bardzo nie rzucają się w oczy. Zawsze mogę je pomalować sprayem za 10 zł ;)

Fototapeta raczej nie wchodzi w grę ale będę pamiętał na przyszłość.
  • Odpowiedz
  • 2
@nicniezgrublem: super antyramy murku
patent na proste przyklejanie, gwozdziowanie - ocztwiscie projektor z siatka ale pomysl niskobudzetowy a wcale nie mocno czasochlonny. siatka z nitek. we dwoch koncach sciany wyznaczasz wysokosc przybijania i rozciagasz ma tasme nitke, odleglosci przybijania od siebie wyznaczas nitkami pionoeymi w rownych odleglosciach. i masz wszystko prosto :)
  • Odpowiedz
Chyba przez tą różnice wielkości antyram wygląda to tak jakby niedbale zrobione.


@crk11: wielkości antyram zostały ustalone na podstawie tego rysunku. Chciałem, żeby wyglądało to zróżnicowanie.

nie chcę Cię martwić ale krzywo w #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Lemon_cheese: starałem się, żeby było równo ale wiadomo jak to zawsze wychodzi :P

w stosunku do sufitu leci po skosie gołym okiem .


@Lemon_cheese: w rzeczywistości
  • Odpowiedz