Wpis z mikrobloga

Mam prośbę o małe #csiwykop w #krakow - dostałem ostatnio pismo zamieszczone w załączniku, dotyczące zmiany konta za użytkowanie wieczyste, podobno z "Urzędu Miasta Krakowa". Może bym i uwierzył, ale skojarzyłem artykuł o podobnym przekręcie, który widziałem kilka dni wcześniej, albo tutaj, albo na niebezpieczniku / z3s. Czy ktoś spotkał się z tym lub wspomoże linkiem do artykułu? Jeśli faktycznie to jakiś smród to też #oszukujo
K69amil - Mam prośbę o małe #csiwykop w #krakow - dostałem ostatnio pismo zamieszczon...

źródło: comment_WvcJnwEg8CKP3cPVm6vGiM4ySbhvOMsH.jpg

Pobierz
  • 12
@IceBeast: nie ma, tam na gorze były moje dane jedynie (lub po prostu dane wyciągnięte z księgi wieczystej, co nie jest chyba niemożliwe, skoro numery tez się zgadzały). Co ciekawe dzisiaj chodziła kobieta z identyfikatorem Urzędu Miasta i roznosiła takie pisma osobiście, już podanymi kwotami, podpisem itp. I oczywiście innym numerem konta. Dlatego ten poprzedni śmierdzi mi fejkiem. Choć ogólnie dość dobre przygotowanie bo dane osobowe, numery ksiąg i działek się
@K69amil: Jak nie zapłacisz w terminie chyba do 31 marca 2016 to przyjdzie ci pismo z urzędu miasta o przypomieniu o zapłacie z jakimiś śmiesznymi odsetkami :P. Ale zawsze możesz tracić czas i prowadzić śledztwo :P
U mnie nie zmieniło się ostatnie 12 cyfr rachunku -- dostałem polecony ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru, więc zakładam, że nie fejk.