Wpis z mikrobloga

@Tymian @wytrzzeszcz
Co do informacji zwrotnej to nie mam pojęcia nawet o chodzi bo się dopiero uczę a kod macie tu


#define guzik1 8
#define guzik2 9
#define guzik3 10
#define guzik4 11
#define guzik5 12
LiquidCrystal lcd(2,3,4,5,6,7);
void setup(){
pinMode(guzik1,INPUTPULLUP);
pinMode(guzik2,INPUT
PULLUP);
pinMode(guzik3,INPUTPULLUP);
pinMode(guzik4,INPUT
PULLUP);
pinMode(guzik5,INPUT_PULLUP);
lcd.begin(16,2);
lcd.setCursor(0,0);
lcd.print("Witaj w minutni-");
lcd.setCursor(0,1);
lcd.print("ku by Rafal");
delay(4000);
lcd.clear();
lcd.setCursor(0,0);
lcd.print("Czekaj");
lcd.setCursor(0,1);
lcd.print(".");
delay(1000);
lcd.print(".");
delay(1000);
lcd.print(".");
delay(500);
lcd.print(".");
delay(500);
lcd.print(".");
@enigmatyczn_marcepan_nieuprzejmosci:
Po każdym princie daj jakieś małe opóźnienie (5-20ms)
I błagam, nie wrzucaj tak kodu, bo znika tabulacja. Korzystaj z pastebin albo czegoś takiego.

I jak zawsze ponarzekam BOSHE ARDUINO, METODY NA PROCKU, SODOMIA I GOMORIA

no, już mi lepiej :D

aha, sprawdź te kabelki. A najlepiej puść kod i macaj co się da, one lubią się łamać.
@enigmatyczn_marcepan_nieuprzejmosci: Śmieci mi się pojawiały głównie przez brak styku, kiepskie filtrowanie zasilania lub podczas majstrowania starą lutownicą transformatorową przy układzie.
Opóźnienia tak, jak pisał @Tymian są ważne, bo wyświetlacz ma timing RC, który zmienia się wraz z napięciem zasilania, a nie wykorzystujesz pollingu w kodzie (odczytuje się ostatni bit szyny danych wyświetlacza - DB7)
Wykonanie komendy zapisu też zajmuje swoje przy ~270kHz (tyle powinno być przy 5V)
Jak będziesz gdzieś na
@Mirazh: Jakby na arduino tymi jego metodami spowodował, że LCD się nie wyrabia to bym pewnie nie dał wiary. Rozumiem bezpośredni zapis do DDRD i PORTD ale on o nich pewnie nie ma pojęcia.
@enigmatyczn_marcepan_nieuprzejmosci: Na czas pisania po LCD wyłączaj UART. To spowoduje, że sterownik portów atmegi będzie miał pierwszeństwo do sterowania portami przed układami uartu (przede wszystkim wyłączy pull-up na RxD).