Wpis z mikrobloga

5 621 - 6 = 5 615

Tytuł: Cienioryt
Autor: Krzysztof Piskorski
Gatunek: Fantastyka
★★★★

Powieść stanowiąca pomieszanie fantastyki z gatunkiem "płaszcza i szpady". Opowieść o doskonałym szermierzu, uwikłanym we wszelkiego rodzaju intrygi, jakie mogą dziać się w wielkim mieście. Ciekawy sposób prowadzenia akcji i narracji, całość jednak raczej nużąca (pierwszy raz brałem prolongatę książki w bibliotece - jakoś nie mogłem dobrnąć do końca).

Tytuł: 2586 kroków
Autor: Andrzej Pilipiuk
Gatunek: Fantastyka
★★★★★★★

Opowiadania Pilipiuka mają to do siebie, że czyta się je błyskawicznie i z przyjemnością. Całość zajęła mi jeden dzień i pomimo faktu, że nie czytam serii opowiadań w odpowiedniej kolejności (mimo wszystko mają jakąś chronologię), to powrót do znanych postaci zawsze jest przyjemny.

Tytuł: Dziedziczki
Autor: Andrzej Pilipiuk
Gatunek: Fantastyka
★★★★★★

Trzeci tom opowieści o Kruszewskich. Zamknięcie wątków, pokazanie podkrakowskich wsi w krzywym zwierciadle. Dobre zakończenie cyklu, który doczekał się jednak kolejnej części.

Tytuł: Księżniczka
Autor: Andrzej Pilipiuk
Gatunek: Fantastyka
★★★★★★★

Drugi tom opowieści o Kruszewskich.

Tytuł: Kuzynki
Autor: Andrzej Pilipiuk
Gatunek: Fantastyka
★★★★★

Nieśmiertelni, alchemicy, wampiry, a wszystko we współczesnym Krakowie. Zwróciłem uwagę na tę książkę głównie ze względu na miejsce akcji, ale sama historia przypadła mi do gustu.Ciekawa fantastyka, choć okładki wyglądają jak w "Harlequinach" ;)

Tytuł: Aparatus
Autor: Andrzej Pilipiuk
Gatunek: Fantastyka
★★★★★

Kolejna seria opowiadań Pilipiuka. Bohaterowie znani z poprzednich, historie krótkie, ale wciągające, warto zajrzeć.

#bookmeter #fantastyka #pilipiuk #piskorski #ksiazki


Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
  • 2
@feelbeats: Pod ocenami bym się podpisał, gdyby nie niska nota dla "Cieniorytu". Fajne czytadło, moim zdaniem jednak o ligę wyżej już Pilipiuk - zarówno stylem, jak i fabułą.
@kurp: średnio mi podchodzą pozycje 'muszkieterskie' i gdyby nie oryginalność w stylu narracji, to nie doczytałbym do końca. To dosyć subiektywna ocena jakby nie patrzeć.