Wpis z mikrobloga

#przemyslenia #kiciochpyta #emigracja #it

Ostatnio zastanawia mnie sprawa wykształcenia kierunkowego w branży IT zagranicą.
Głównie chodzi mi o to:
1) jak pracodawcy patrzą na brak takowego wykształcenia (Wielka Brytania, USA, Kanada, Australia)
2) jak to wpływa na procedurę uzyskania wizy (USA, Kanada, Australia).

Założenia: osoba z wykształceniem wyższym (nietechnicznym, nie związanym z IT) i powiedzmy z 4-5 letnim doświadczeniem jako programista lub QA przed 30 rokiem życia.
  • 18
@nihil_novi: ad Australia : aby dostać wizę uprawniającą dobpracy musisz przejść przez program ' skill select' gdzie zaproszenia do złożenia wniosku wizowego dostają ludzie spełbiający kryteria :
- wiek
- odpowiedni poziom angielskiwgo
- wykształcenie zfodne z wykazem xawodów poszukiwanych ( trzeba przejść procedurę nostryfikacji dyplomu)
- doświadczenie zawodowe zgodne z deklarqanym wykształceniem ( z listy)
- badania medyczne
- czysta kartoteka policyjna
Mając powyżse, masz szansę dostać wizę stałą, niesponsorowaną
@nihil_novi: po pół roku? truchę trudno oceniać. pod względem klimatu jest znacznie lepiej niż w Irlandii. pieniądze tutaj ładnevplacą, lecz ogólny kosz życia jest znacznie zawyżony przez rynek nieruchomiści (chociaż to problem większości dużych miast). Żona coraz lepiej się odjaduje, córka w przedszkolu sobie radzi... jest nieźle, dobrze będzie gdy żona znajdzie pracę w sqoim zawodxie. I nie chodzi mi o aspekt finansowy, lecz o poczucie spełnienia zawidowego.

Z minusów :
@nihil_novi: 7 lat firmware+hardware engenieer w PL, do tego 10 miesiecy w IE. A sam wyjazd to taka 'przygoda' z perspektywą lepszego życia dla nas i dziecka (dzieci). Nie wykluczamy powrotu, jednak nie w najbliższej przyszłości. Mieliśmy łatwo wystartować ze względu na rodzinę tutaj.
@rzet: powiedz jej że da się to przeżyć. moze nie 2 razy do roku, ale dramatu nie ma. ( dobra linia w dwie strony z syd do waw za $6000 w dwie stronyvdla 2+1)
@nihil_novi: Zza wody dostać robotę w AU jest trudno. Właściwie firma w której pracuję zainteresowała się mną gdy byłem w drodze do AU. Warunkiem uzyskania wizy jest posiadanie wykształcenia zgodnego z doświadczeniem (chociaż da się to mocno naciągać).
@rzet: oficjalnie z zakupami daję ciała. kiepsko z czasem bo w weekendy mało w domu suedzimy - za dużo się dzieje dookoła. Oficjalnie też napotkalismy pająka ( na parterze, w klatce w bloku). był spory i był lazł na nas jak nas zobaczył. dziewczyny uciekly i nie chcialy wrócic ( skończyło sie na objeździe przez garaż). ja po męsku pistanowułem nie opuszczać mych kobiet i dołączyłem do nich... jeszcze trochę potrwa