Wpis z mikrobloga

Mirasky co by brały xD

- Fiat Tipo Sedan nowy z salonu, po pokazaniu się silnika 120KM benzyna fabrycznie zagazowany w full opcji za 50-55k - wszystkie udogodnienia itd

- Volvo S60 2009-2012 z przebiegiem 100-150k i ceną 50-60k. Wyposażenie standardowe

Plusy Fiata Tipo to całkiem spoko cena jak na auto które zajebiście wygląda i jest funkcjonalne. Spory minus to, że na takiego "pod nas" trzeba czekać ponad rok - a pewnie jeszcze dłużej jak pojawi się w/w silnik. Generalnie to właśnie czekam na spekulowany wariant 120KM zagazowany - naprawdę super opcja. Auto wygląda bardzo dobrze, jest wygodne itd. Umawiam się na jazdę testową na silniku benzyna 95KM ale taki raczej mnie nie interesuje. Plus również to gwarancja, bardzo możliwe, że ewentualne naprawy będą tanie. Natomiast minusy to to, że auto jest nowe. Cholera wie na jakie cierpi choroby wieku dziecięcego. Ja planuje odczekać z rok i wtedy się zabierać za ewentualny zakup - jak też poszerzą gamę silników.

Plusy Volvo - dobra konstrukcja i bardzo bezpieczne auto. W tej cenie mamy auto o klasę wyżej niż Tipo, z lepszym silnikiem jak się dobrze trafi nawet ponad 200 koni. Też wersje całkiem fajne są w tej cenie może trafić się lepsze wyposażenie. Minusem to jest to, że nie znamy historii auta. Może mieć nabite 100-150k kilosów a w rzeczywistości objechać równik. Też nie mamy gwarancji na auto i jest szansa, że trafimy na model awaryjny od pana Januszka co go katował.

Co mirasky sądzą? Ja bym się skłaniał ku Fiatowi. Generalnie to miałem w planach volvo ale po wyjściu i zobaczeniu na żywo fiata tipo to bardzo poważnie mnie zainteresował. Zapraszam do ankiety jak i komentsów - co myślicie o tym.

#motoryzacja #samochody #volvo #fiat #tipo
Aberworthy - Mirasky co by brały xD

- Fiat Tipo Sedan nowy z salonu, po pokazaniu ...

źródło: comment_p8whAJVIcuNXrswCfksOhoAWF3FYpUnB.jpg

Pobierz

Które auto byście wybrali?

  • Fiat Tipo - full opcja na felgach 17' za ok 50-55k 51.4% (447)
  • Używane Volvo - standardowe wyposażenie, auto ok. pięcioletnie z przebiegiem 100-150k za cenę ok 50k 48.6% (423)

Oddanych głosów: 870

  • 71
@Kulenfrau: niestety kombiak odpada z prozaicznych względów - nie znoszę samochodów tego typu. Nie wziąłbym jak by nawet był konkurencyjny. Z fordów jeszcze spodobał mi się mondeo, na serio dużo miejsca z tyłu i całkiem spoko wykonanie + gama silników.
@Kulenfrau:
@Aberworthy:
Focus... paskuda. Ciasnota. To już lepiej szukać S40, ale też będzie ciasny, bo to ta sama płyta.

Oprócz wyglądu, niekiedy mówią że sedan ma wszystkie wady kombi i żadnej z jego zalet :P Kombii mi nie przeszkadza ale nie każdy samochód wygląda ładnie w takiej wersji
@Kulenfrau: a ja bym właśnie brał hatchbacka, nie potrzebny mi duży samochód
a wydaje mi się że fordy lepiej jeżdżą niż fiaty, przynajmniej takie mam wrażenie po zrobieniu troche kilometrów grande punto i fiestą mk6 - punto lepsze na prostych, fiesta na zakrętach
@Aberworthy: Volvo jest cholernie drogie w utrzymaniu. Wymiana dwumasy = 2,5k w plecy. Tulejki, wahacze i inne sracze to też stosunkowo nie mały koszt. Ale i tak bym brał, bo jest mega komfortowe. Volvo to Volvo ;]


@Kulenfrau: 2.5k za wymianę dwumasy to nie jest dużo. Poza tym dwumasa jeśli pada to łatwo to wychwycić więc to akurat najmniejszy problem. Nie wiem czemu tak się ludzie tej dwumasy uczepili.
@Aberworthy: obecnie mam stilo kombi 1.9jtd. Nie planuję go zmieniać na inny w najbliższym czasie. Może za jakieś 2 lub 3 lata pomyślę o tym. Kto wie czy fiat nie zrobi jakiegoś liftingu, może dorzucą silnik 2.0. W stilo był do wyboru 2.4 jtd, croma ma silniki powyżej 2.0 (tak benzyna, jak i diesel), nawet fiat 500 dostał silnik 180KM.
Tipo kombi jest moim faworytem, ale nie dziś, tylko za 3
@Aberworthy: ile chcesz tym autem jeździć? Jak dość krótko to utrata wartości będzie pewnie większa niż ewentualne naprawy volvo.
Volvo to 2 klasy wyżej niż fiat - miałem bravo od nowości oraz kilka volvo.
Za taką kasę masz trochę aut do wybory, zależy czego potrzebujesz.
@Aberworthy: Powiem w ten sposób, wezmę to Tipo w wersji hatchback dla żony, dobre tanie małe auto ze świetnymi dieslami , ja zostaję przy Volvo ze względu na systemy bezpieczeństwa i fascynację dużymi autami z mocnymi benzyniakami, totalnie irracjonalne i nie mające nic wspólnego z ekonomią zainteresowanie ale wychodzę z założenia że auto ma cieszyć
@Aberworthy: Ja cenię sobie Fiata za silniki i to, że wciąż mają mpi, a nie tak jak dzisiaj większość bezpośredni. Z gazem takie auto to super opcja. Nawet opel nie ma już jakiejkolwiek silnika nadającego się do gazu.
Fiat Tipo Sedan nowy z salonu


@Aberworthy: to że jest nowy z salonu go dyskwalifikuje. Nie opłaca się po prostu. Volvo w 3 lata straci może koło 5-10 tysięcy na wartości. Ten fiat pewnie z 30
@Aberworthy: na poczatku stycznia kupiłem volvo s60 90k przebiegu 60tys zl od sasiada. Wiec auto pewne. Jak zobaczylem fiata tipo zacząłem troche żałować, ale... jaka cene ma bezpieczenstwo? Czy warto na tym oszczedzać? Czy jak dojdzie kiedyś do wypadku i pasazer ledwo przezyje. Czy taki fiat tipo zagwarantuje mi to co volvo s60? Przeanalizujcie sami