Wpis z mikrobloga

Mam bazę mssql programu płatnik na serwerze. Korzysta z niej kilka komputerów. Chcę dodać nowe stanowisko z płatnikiem, ale nie idzie się zalogować do bazy. User już jest utworzony. Instaluję płatnika i przy logowaniu na nowego usera mam komunikat, że nie udało się nawiązać połączenia z bazą danych programu. Jak loguję się na admina, to załącza mi się kreator połączenia z bazą danych i dalej już nie wiem co robić. Wybieram opcję: wskaż istniejącą bazę danych, potem Microsoft SQL Server. Nazwę serwera SQL podaję jako adres IP, nazwę bazy danych podaję taką jaką podejrzałem na innym kompie. Teraz nieważne co wybiorę, to nic nie działa, bo mam login filed. Co robić? Jak żyć? Support zusu #!$%@? się zna i nic mi nie pomógł.
#platnik #zus #pytaniedoeksperta #pytanie #niewiemjaktootagowac
Cesarz_Polski - Mam bazę mssql programu płatnik na serwerze. Korzysta z niej kilka ko...

źródło: comment_RGp1WqPuADbpQSOilDvo103J9Bv2kxqM.jpg

Pobierz
  • 3
@Cesarz_Polski: A masz hasło do bazy SQL? Sprawdź w rejestrze na jakimś komputerze gdzie płatnik działa jakie jest hasło do bazy. Zdekoduj hasło tutaj

Edit. Hasło do bazy mam w kluczu HKEYLOCALMACHINE -> SOFTWARE -> Asseco Poland SA -> Płatnik -> 9.01.001 -> Baza -> Password
@Cesarz_Polski: Tak nie działałem ale pamiętam, żeby obok administratora dodawać jeszcze drugiego użytkownika z prawami administratora i nigdy go nie używać, tylko awaryjnie bo czasami zostawał zalogowany użytkownik i nic się nie dawało zrobić.