Wpis z mikrobloga

@Dahek: spaliłeś. Następnym razem nastaw piekarnik tylko na dół. Wtedy ciasto się dobrze upiecze, a ser na górze i składniki nie są tak spalone. Ja zawsze ustawiam max temp. tylko na dół i jest dobrze
@Dahek: tylko wtedy pieczarki będą w sumie niedopieczone, bo ja zawsze bez pieczarek jem. Jednak jak robie komuś z pieczarkami, to na sam koniec pieczenia jak pizza prawie gotowa, przestawiam wtedy piekarnik na górę i trochę czasu żeby pieczarki się podpiekły (najlepiej je na samą górę i ich niczym nie przykrywaj. Wtedy też pilnuj żeby sera nie zjarać.
O taką robiłem niedawno:
Pobierz csmrex - @Dahek: tylko wtedy pieczarki będą w sumie niedopieczone, bo ja zawsze bez p...
źródło: comment_BQ8D4gijWA0b7ArEePoLDWWtmxq2FA6S.jpg
@csmrex: Wyglada smakowicie( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja sie ucze dopiero tej trudnej sztuki dobrej pizzy( ͡° ͜ʖ ͡°) nie gotuje na codzien jakos duzo, a to moze byla moja 4 czy 5 pizza, wiec nie ma jeszcze jakiejs wprawy duzej, ale mysle ze dzieki Twojej radzie i innych Mireczkow poparwie sie, zeby kiedys np. moc sie nia pochwalic w towarzystwie, bo na razie
@Dahek: Do licha, od paru dni ciągle widzę wpisy odnośnie robienia własnej pizzy - a tu człowiek się odchudza i nie może ( ͡° ʖ̯ ͡°).

Ale ogółem szanuję, ja jak robiłem na początku to pod względem estetycznym wyglądały pokracznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale smakowały tak że żadna z pizzerii tak mi nie smakowała - sama satysfakcja z samodzielnej roboty jakby dodaje