Wpis z mikrobloga

Czy 'zaproszenie na dni otwarte' szkoły językowej to marketing bezpośredni?
Ostatnio jakaś baba mi wydzwaniała... oczywiście jak zapytałem skąd mają numer, to 'nie naruszamy ustawy o ochronie danych osobowych, bo numer jest wylosowany', ale jak jej powiedziałem, że owszem, nie ustawę o ochronie danych osobowych, tylko prawo telekomunikacyjne to troszkę się zdziwiła i twierdzi, że 'zaproszenie' to nie jest marketing...

Padła nazwa firmy (nie pamiętam niestety), dodatkowo chcieli mnie zaprosić na dni otwarte, na których próbowaliby sprzedać swoje usługi (bo od tego przecież są dni otwarte) - więc moim zdaniem to marketing bezpośredni...

Podstawa prawna - art. 172 ust. 1 ustawy prawo telekomunikacyjne. Warto zapamiętać, żeby zgasić takiego telemarketera...

#prawo #januszebiznesu #spam #spamtelefoniczny
  • 10
@sheilacooper: To o czym mówię na pewno dotyczy konsumentów, czy firm też - trzeba by doczytać w ustawie.

Ogólnie sprawa wygląda tak, że do osób prywatny nie można dzwonić / pisać smsów czy maili związanych z marketingiem (czyli w zasadzie gdy pada nazwa firmy lub - bez nazwy firmy - właśnie zaproszenie na coś, gdzie taki marketing jest prowadzony), o ile prędzej sami, dobrowolnie nie wyrażą na to zgody.

Wcześniej była
cześniej była możliwość np. wysłania maila z pytaniem, czy wyrażasz zgodę na otrzymanie oferty marketingowej.


@husky83: ale to dotyczylo, a właściwie chyba dalej dotyczy tylko firm. prywatnym osobom nawet zapytania nie można wysłać. a numeru nie mogli wylosować, bo zapraszali Cię do szkoły jakiejś w pobliżu, a nie na drugim końcu Polski. Skąd więc znali lokalizację?
bo zapraszali Cię do szkoły jakiejś w pobliżu, a nie na drugim końcu Polski. Skąd więc znali lokalizację?


@dzoker: Tego nie wiem, go nie zdążyli mnie zaprosić w konkretne miejsce ;-)
Ale jestem niemal pewien, że chodziło o jakąś lokalną szkołę...

@Boniasty: Nie ma się czego dowiadywać. Art. 172 ust. 1 ustawy prawo telekomunikacyjne i tyle. Nie mogą dzwonić z takimi zaproszeniami.