Wpis z mikrobloga

Znalazlem obraz Jezusa kolo śmietnika. Jest bardzo ładny, namalowany na desce. Prawdopodobnie składał sie z dwoch czesci - z jednej strony sa ślady po zawiasach a po drugiej haczyki zeby zamknąć dwa obrazy jak książkę. Zastanawiałem sie troche nad tym i zastanawiam sie czemu ktos go wyrzucił i czemu postawił go kolo śmietnika. To takie jakies upokarzające. Nawet gdybym musial sie pozbyć takiego obrazu to prędzej bym go zaniósł do kosciola albo komus oddał ale bym go nie wyrzucił. Troche mnie to smuci z jednej strony, a z drugiej cieszy bo go znalazlem. #malarstwo #ikona #obraz #oswiadczenie
Wybroczyna - Znalazlem obraz Jezusa kolo śmietnika. Jest bardzo ładny, namalowany na ...

źródło: comment_FrwGxYdRQ9Ogh43zIHUPPFRz9EqLk9tT.jpg

Pobierz
  • 33
@kostya: moglby byc problem bo muzułmanie nie malują proroka @MojHonorToWiernosc: nie. Obejrzę dokładniej jak wroce do domu. Tyl jest konkretnie zjedzony przez korniki. @maxprojekt: jasna sprawa, ale i tak jakos dziwnie.
@focer: w sumie masz racje, juz wiele rzeczy brałem spod śmietnika, ale i tak jakos nie przystoi zeby Jezusa pod śmietnikiem stawiać :/
@Lukki: tam stoją nawet dwie sztuki ;)
@Wybroczyna: Mireczku, a ja tak z poważniejszym tematem. Może powinieneś to komuś zgłosić, bo może to być, skradziony zabytek? Ciężko stwierdzić patrząc tylko na zdjęcie, ale wygląda to na dość stare malarstwo, fragment jakiegoś tryptyku. Może być też tak, że ktoś nieświadomy wartości wywalił to, bo na kiego mu jakaś decha z Jezusem. Sam różne bibeloty znajdywałem na śmietnikach, ale to co przedstawiłeś wydaje się co najmniej podejrzane. Głupio by było