Wpis z mikrobloga

heja koledzy i koleżanki mam szybkie pytanko może głupie może nie może nie wiem

A więc mam zamiar wybrać się na studia, na kierunek "informatyka". Zastanawiałem się nad dwoma uczelniami: Politechniką Śląską oraz Uniwersytetem Śląskim. Biorę pod uwagę informatykę na:

- wydziale automatyki, elektroniki i informatyki (AEI) na polibudzie
- wydziale matematyki stosowanej (WMS) na polibudzie
- wydziale informatyki i nauki o materiałach (WIINOM) na UŚ

Na cuda nie liczę, sądząc po moich wynikach z próbnych matur jestem dość sceptycznie nastawiony do tego czy dostanę się na AEI, a więc czy ktoś mógłby się wypowiedzieć:
Jak wygląda ten kierunek na WMS lub na UŚ?
Jak stoi poziom, więcej jest informatyki czy zbędnego pierdzielenia?
Jak z niezbyt-informatycznymi przedmiotami?
Jak wygląda sprawa z pracowniami i zajęciami?

Byłem dziś w budynku WMS oraz AEI i powiem szczerze, że porównując te dwa, budynek WMS pozostawia wiele do życzenia (choć co prawda widziałem tylko po dwie pracownie w obydwu). Boję się tego, że na matematyce stosowanej mimo wybranego kierunku 'informatyka' będę młócił cyferki i numerki przez wszystkie semestry (czyt. matematyka na pierwszym planie, szczególny nacisk na nią). Z kolei UŚ i jego wydział informatyki wydaje się dość kiepsko przygotowany w porównaniu z całą politechniką. Pomoże ktoś?

Wydział elektryczny na polśl odpada, nie interesuje mnie to całe "fizyczne" podejście do sprawy.

Chciałbym się czegoś nauczyć, nie zależy mi tylko na papierku. Wiem, że studia to głównie nauka na własną rekę, ale chciałbym mieć fajne warunki oraz względnie ciekawe, powiązane z zawodem zajęcia. Pytam, bo chciałbym poznać opinię kogoś z wewnątrz. Nie mam żadnego znajomego na tych kierunkach, a większość wyników z google już przewałkowałem.

#studbaza #polsl
  • 7
@srm022: na Uniwerku jest znacznie łatwiej. Mój jeden kumpel bodajże dwa lata temu składał na UŚ i AEiI. Na polibudzie był chyba 200 na liście rezerwowej, na USiu... w pierwszej dziesiątce :D

Ja jestem na innym kierunku na AEiI i w sumie tragedii jakiejś nie ma, takie 2/10 ( ͡ ͜ʖ ͡) Akurat ten wydział omijają niektóre wolne dni, albo jest wolne do 12 itp. Mam
@srm022: na polśl generalnie od wydziału zależy co będziesz mieć na infie. Na elektrycznym - pojawi Ci się programowanie jakichś atmelów, projektowanie układów elektronicznych, na MT... W ogóle tam jest infa? :P Ale pewnie skończysz babrając się w MESie i innych takich. AEiI to dla mnie zagadka dalej, ale to wieża magów, nawet nie próbuję zrozumieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@srm022: znając życie, i wydział, infa będzie ukierunkowania właśnie w kierunku użycia w obliczeniach. Ale dunno, nie znam się. Na elektrycznym na pewno się gładko przebijesz, widzę po swoim współloku ( ͡° ͜ʖ ͡°)