Wpis z mikrobloga

Mireczki, musze przyznac ze moj dentysta to wyjatkow mily i uczynny gosc ;) Zastanawialismy sie ostatnio z pania zona gdzie poleciec na wakacje. Ja chcialem do Skandynawii a lepsza polowa do Ameryki Poludniowej. Dentysta wie ze klotnie malzenskie do niczego dobrego nie prowadza i postanowil pomoc ;)

Ujmujac to delikatnie... czas jest nieublagany, wiekszosc wykopkow mogla by byc moimi dziecmi a ja stawiam kolejne kroki na prostej i szerokiej drodze do zostania bezzebnym starcem ;)

Tak sie zlozylo ze wlasnie stracilem drugiego zeba :( Poprostu podczas kolejnego przegladu dentysta stwierdzil ze nie ma co na glowie stawac tylko trzeba rwac :/. W zwiazku z tym postanowilem sobie zafundowac implanty ;)

Pani sekretarka z radoscia przygotowala mi kosztorys... Ktory ja z duzo mniejsza radoscia zaczalem ogladac :D Usmiech miala naprawde sliczny, dekolt odpowiedni i tak slodko trzepotala rzesami... tyle tylko ze zanim zaczela rozmowe, zdazylem zerknac jej przez ramie na koncowa kwote.

Wstawienie implantu ~4000$ za dwa to oczywiscie osiem kola dolanow. Ubezpieczenie laskawie zgodzilo sie pokryc polowe... ale tylko jednego. Poniewaz pierwszego zeba stracilem wieki temu (zanim jeszcze nauczylem sie chodzic do prywatnego dentysty) to stwierdzili (w sumie slusznie) ze to nie ich problem. Na drugiego moga sie zrzucic pol na pol.

Czyli zostaje do zaplacenia 6k$. Przez kolejne 10 minut kiedy ladna pani opowiadala o niewatpliwych zaletach implantow, mozliwosci rozlozenia oplaty na raty czy nowej karcie kredytowej, ja juz wiedzialem ze wygrala moja zona ;) Siedzialem wiec grzeczni i przytakiwalem a w myslach juz wiedzialem ze zamiast waczyc z bostonskimi sniezycami, boze narodzenie spedze pod palma z drinkiem z parasolka... pytanie tylko czy Obama poluzuje do tego czasu restrykcje w podrozach na Kube i bede zeby leczyl w Hawanie czy jednak nie zdaza i pozostana cieple plaze Meksyku. No coz, tak dziala wolny rynek ;)

I tutaj tak na marginesie jedna rzecz z ktorej czesc wykopowych rynkotardow nie zdaje sobie sprawy. Dlaczego wielu ludzi popieralo "Obama Care".

W moim przypadku to male miki bo tego zeba sobie zrobie poza stanami a w 6k$ zmiescisz implanty + wakacje w stylu dziwki koks i lasery, ale problem zaczynal sie gdy chorujesz na cos powazniejszego i przewleklego. Powiedzmy ze masz jakiegos raka albo chorobe serca. Przy prywatnych ubezpieczeniach w momecie kiedy twoj pracodawca sie o tym dowiedzial z automatu zostajesz jego dziwka ;).

Jak zmieniasz prace to bardzo czesto zmieniasz ubezpieczyciela... a ten nie bedzie chcial pokrywac "pre-existing conditions" czyli powie ci ze owszem, bedzie cie leczyl ale tylko nowe choroby a z rakiem radz sobie sam ;) To samo czesto dotyczylo ludzi ktorzy mieli jakies choroby wrodzone i w pewnym momencie konczylo im sie ubezpieczenie rodzicow... powodzenia w znalezieniu nowego.

I to byla wazniejsza czesc reformy niz doplacanie do skladek biedniejszym.

Druga rzecz. W Polsce jak idziesz do dentysty to gosc sie zajmuje wszystkim, od wejscia do wyjscia. W stanach podczas polowy wizyt nawet nie widzialem lekarza. Papiery u sekretarki, zdjecia RTG, usuwanie kamienia i inne #!$%@? robi asystentka. Generalnie jak przychodzisz to jakies ponad 50% czasu zajmuje sie toba asystentka. Prosze usiasc, tutaj sliniak itp itd.

Dentysta przychodzi jak juz jestes gotowy, z paszcza otwarta na osciez robi co ma robic a koncowke dalej robi asystentka. Taka troche fabryka. trzech pacjentow obsluguje 1 lekarz i dwoje asystentow zamiast trzech dentystow.

W kolumnach na zdjeciu Fee to calkowity koszt, Pat to koszt dla pacjenta.

#podrugiejstroniebajora

#dentysta #stomatologia #zeby #usa
Taco_Polaco - Mireczki, musze przyznac ze moj dentysta to wyjatkow mily i uczynny gos...

źródło: comment_9GOXTmXNbCTBIT5lJjq1JijwQAexEJtI.jpg

Pobierz
  • 88
Druga rzecz. W Polsce jak idziesz do dentysty to gosc sie zajmuje wszystkim, od wejscia do wyjscia. W stanach podczas polowy wizyt nawet nie widzialem lekarza. Papiery u sekretarki, zdjecia RTG, usuwanie kamienia i inne #!$%@? robi asystentka. Generalnie jak przychodzisz to jakies ponad 50% czasu zajmuje sie toba asystentka. Prosze usiasc, tutaj sliniak itp itd.


@Taco_Polaco: u nas niektórzy bardzo oblegani dentyści też tak robią.

Wstawienie implantu ~4000$ za dwa
nie możesz na polskim paszporcie lecieć na Kubę?


@Singularity00: Moge ale chcialem poleciec z zona. Chociaz Amerykanie lataja na Kube bez problemu. Kubanczycy za drobna oplata nie wbijaja stempla w paszporcie. Tyle ze nie ma bezposrednich polaczen i trzeba latac przez "kraje trzecie". Jak mam leciec do Meksyku zeby leciec na Kube to rownie dobrze moge poprostu poleciec do Meksyku.
500$? Gdzie? 1200zl to ja za koronke dalem


@pkrr: dolar liczę po 4. Implant 2k a jak do tego góra zęba liczy się oddzielnie to przepraszam ( ͡° ͜ʖ ͡°)