Wpis z mikrobloga

Mirki, tak w związku z ostatnim wpisem @AnonimoweMirkoWyznania potrzebuję rady bo nie wiem...

Jestem raczej samoukiem który od lat posiłkuje się tylko dokumentacjami. Znam C# i PHP w stopniu średnio zaawansowanym, Rust mocno początkujący. Potrafię napisać kalkulator, fizzbuzz, potrafię napisać program do wystawiania faktur, serwer FTP, majncrafta czy aplikację wypakowującą pliki z jakiegoś formatu. (Sporo udzielałem się na forach typu Xentax) Bez ściąg, po prostu wiem co mam pisać. Wiem i już.

Mój problem jest gdzie indziej. Nie potrafię wytłumaczyć. Praktycznie niczego. O ile rzeczy typu różnica między funkcją a funkcją rekurencyjną, pytanie czym jest klasa abstrakcyjna, czy typami zmiennych to nie problem, tak reszta już tak. Wiem jak coś zrobić ale nie wiem jak to wytłumaczyć innym żebym został zrozumiany.

Opisz wzorce projektowe, polimorfizm, zasadę działania funkcji statycznych itp. = mętlik i potok myśli. Nie wiem nawet #!$%@? jak ja dostałem obecną pracę za 6k skoro wytłumaczenie połowy pytań sprawiało mi problem. Siedzę w tej pracy już trzeci rok i góra jest zadowolona bo nie robię bałaganu i wyrabiam się zawsze z wyprzedzeniem. Ale mimo wszystko naszło mnie na smutną refleksję.

To jakaś choroba czy po prostu muszę iść do książek i kuć reguły do skutku? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

W sumie #programowanie.
  • 1