Wpis z mikrobloga

Dziś kolejna opowiastka o górnikach. Otóż, musicie wiedzieć że górnik na wszystkim się zna i na każdy temat ma zdanie. remont w domu? to nie problem, naprawa auta? Pewnie hehe świece do wymiany i tak można mówić mówić a jeśli okazuje się, że jednak nie ma racji to można głośniej zacząć gadać to wtedy na pewno będzie miał rację. Ja z nimi już dano przestałem się kłócić czy wymieniać argumenty. Teraz tylko słucham no chyba że pytają o moja opinię, ale co ja mogę mieć za opinię jak tylko o wunglu gadają i dziurach w ziemi?

Jakiś czas temu był remont, nazwijmy to świetlicy i pomagałem przy gładzi bo akurat na tym to się trochę znam. Znajomy górnik z wąsem oczywiście (lat około 50 czyli emeryt) coś tam dłubał przy rurkach gazowych. Od razu nie skojarzyłem bo nie wydawało mi się to możliwe ale patrzę a on chodzi z podpalonym kawałkiem papieru i sprawdza szczelność rurek gazowych które sam sobie poskręcał bo jego znajomy co ma papiery to tylko przyjdzie i odbierze to taniej będzie i cebuliony w kabzie zostaną.

Tak lekko skonsternowany ale i zaciekawiony pytam czy to aby tak się sprawdza i czy przypadkiem nie istnieją ciut bezpieczniejsze metody? A on do mnie, młody jesteś to się nie znasz, widać że na kopalni nie robiłeś bo se nie umiesz radzić dostępnymi i hehe darmowymi metodami. I kontynuuje - widzisz to jest rurka 1/2 cala więc nie ma możliwości żeby zassało płomień a gdyby to była półcalówka to by zassało.

No i znowu zabił mi ćwieka. Jak to, 1/2 cala i pół cala to nie to samo?
Haha macallan ty to na pewno górnik nie jesteś. Oczywiście że nie, półcalówka jest większa. Dlatego zamontowaliśmy tu 1/2 cala i se mogę sprawdzać płomieniem. Co was tera w szkołach uczą? Pewnie głupot, chodź tu i się ucz.

Nie skorzystałem z propozycji.

#gorniki #truestory #logikaniebieskichpaskow
  • 26
@macallan: Mam to samo z tatą który nie rozumie że komuna się skończyła i wszytko można kupić. On woli dorabiać, przerabiać ale na całe szczecie da się mu wytłumaczyć. Teraz gdy jest starszy to nawet woli fachowców wezwać by było porządnie zrobione a nie samemu po paru piwkach.
@macallan: najśmieszniejsze jest to, że metoda sprawdzania płomieniem jest #!$%@? - może nie wykryć małych wycieków. Najlepszy jest jakikolwiek dobrze pieniący się detergent+woda.
I kontynuuje - widzisz to jest rurka 1/2 cala więc nie ma możliwości żeby zassało płomień a gdyby to była półcalówka to by zassało.


@macallan: Jak w rurce będzie czysty palny gaz to nie "zassie" bo bez tlenu się nie zapali.
Jedynie jeśli podpali to co się wymieszało z powietrzem to może mu buchnąć w twarz. Albo jak będzie porządny wyciek z rury to będzie zrobi miotacz ognia.
@borsiu: to darmowy, są jeszcze wszelakiej maści preparaty w szpraju do sprawdzania szczelności, i działa to na tej samej zasadzie. Ale paczajcie jaki jo zych fachowiec, szprajem wam sprawdzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)