Wpis z mikrobloga

Ten uczuć gdy uświadamiasz sobie że produkcja nawet się jeszcze nie zaczęła

http://www.idigitaltimes.com/cyberpunk-2077-news-cd-projekt-red-overhauling-dev-tools-official-work-begins-529132

“The most important thing that’s happening at the moment is that the programmers are taking the feedback we gave them from working on The Witcher . As cliche as it sounds it was a big learning experience,” he said, explaining that by the end of the development everyone had a list of features they wanted for new dev tools. “The programmers are updating our software quite drastically.”


(,)

#gry #cyberpunk2077
  • 12
@FilipChG: Wiedziałem, że ktoś tak odpowie. 3 lata temu zapowiedzieli grę i chcesz mi powiedzieć, że przez ten czas 100% pracowników pracowało tylko nad W3? Plotki, że wydzielili osobny zespół do CP2077 były już dawno. Od kilku miesięcy słyszy się też wypowiedzi pracowników, że nowa gra będzie znacznie, znacznie większa od W3, a tymczasem wygląda na to, że prace nad grą ledwo ruszyły.

A na jednej z ostatnich imprez CDP mówiło,
3 lata temu zapowiedzieli grę i chcesz mi powiedzieć, że przez ten czas 100% pracowników pracowało tylko nad W3?


@Wiedmolol: Może i nie 100, ale pewnie z 95. Zauważ jak mały budżet miał W3 (w porównaniu do innych tego wielkości produkcji), a jak wiele udało im się zrobić. Programiści, graficy etc. zajęci byli w 100% W3, bo w końcu nie było ich dużo, a od tej gry zależało być albo nie
Oni w tym czasie dopieszczali pomysł, tworzyli i zbierali futurystyczne arty, plan całego świata oraz zbierali pomysły na grę i fabułę, żeby wiedzieć w ogóle co robić i jak gra ma rzeczywiście wyglądać


@FilipChG: Trochę wątpię. Tzn. pewnie coś tam ruszyli z budowaniem świata, ale raz, że 3 lata to aż nadto czasu, dwa, że wg reddita dali dopiero teraz(co nie znaczy, że tylko jedna osoba ma takie stanowisko - w
@Wiedmolol:

dwa, że wg reddita dali dopiero teraz(co nie znaczy, że tylko jedna osoba ma takie stanowisko - w W3 było kilku scenarzystów) ogłoszenie o pracę na stanowisko Lead Writera. No i może nie mam zbyt dużej wiedzy jak wygląda proces tworzenia gry, ale wydaje mi się, że zazwyczaj scenarzyści nie zaczynają pracy kilkadziesiąt miesięcy przed programistami.

Scenarzyści zajmują się dialogami i scenami, oni mają już gotowy schemat i pewien wzorzec
dla przykładu Tolkien pisał "Władcę Pierścieni" 12 lat


@FilipChG: Myślę, że jakby odpuścił wymyślanie języka elfickiego to znacznie by się ten czas skrócił. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo z perspektywy czytającego jest to taki smaczek/ciekawostka i nie za bardzo go interesuje czy spiczastouchy użył czasownika w odpowiedniej formie. No i rozumiem, że mówimy tutaj o całym uniwersum śródziemia z Silmarillionem na czele?
@Wiedmolol:

Myślę, że jakby odpuścił wymyślanie języka elfickiego to znacznie by się ten czas skrócił.

Ale świat straciłby na autentyczności i klimacie. W sumie to kompletnie nie interesowałem się tym językiem, ale jakoś lepiej czytało się Władcę czy Hobbita, jak wiedziałem, że to co mówią, bądź śpiewają Elfowie to nie jest jakaś zbieranina losowych słów, ale jednak to ma jakiś sens. Daje to pewne złudzenie autentyczności świata i sprawia, że wydaje