Wpis z mikrobloga

#linux #ubuntu #metal
Ktoś dzisiaj wspominał o nowej wersji płyty 666 nagranej przez nową wersję Kata. Że jeśli posłucha się na dobrym sprzęcie to brzmi super. Faktycznie, zajebista. Szacun dla Romana.
W ramach "dobrego sprzętu" stwierdziłem że do napędu słuchawek użyję interfejsu USB.
No i teraz dochodzimy do sedna. Podłączałem to na Ubuntu Mate 16.04.
Na początku wydawało mi się że w ogóle nie działa, ale kiedy odświeżyłem stronę w przeglądarce zaskoczyło.
Kolejne zaskoczenie - po zatrzymaniu odtwarzania wszystkie lampki na intefejsie gasną, a chwile po tym zaczyna szumieć w prawym kanale. Po odpaleniu odtwarzania spowrotem wszystko momentalnie zakakuje, intefejs się włącza, szum znika.
Co tu się #!$%@??
Wygląda na to że Ubuntu usypia nieaktywne urządzenia USB, ale żeby tak od razu? SUPER ROZWIĄZANIE BULWO poprawia komfort użytkowania jak nic.
Da się coś z tym zrobić? W ustawieniach nic nie znalazłem. Ogólnie ustawienia w GUI są tak ubogie że szkoda strzępić ryja. "Ale personalizacja w linuxie to jest klasa, panie, nie to co windows." Tak wiem, konsola. To nie jest żadne usprawiedliwienie dla robienia tak dramatycznie biedackiego, okrojonego z najbardziej podstawowych funkcji interfejsu.
Nie wiem, może jestem ślepy, może to wina samego Mate a system nie ma nic do tego. Naprawdę chciałem dać szansę temu systemowi. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 5
@panrurek: chcesz wszystko wyklikać i mieć interfejs z masą ustawień to Plasma 5. Czyli jakieś kubuntu w twoim przypadku. Można przemigrować pewne jednym poleceniem. Słuchawki USB zdecydowanie będą działać na Linuksie, nawet lepiej niż na Windows. Wiem co mówię, bo używam wyłącznie karty dźwiękowej usb. Co prawda nie mam Ubuntu, ale to jeden pies.
@indywidualny: Mogę pisać w konsoli tylko nie wiem co xD Google za bardzo mi nie pomogło.
Bardziej chodziło mi o to że marnowanie czasu i energii na tworzenie interfejsu który nie posiada praktycznie żadnych opcji ustawień nie ma sensu. Po prostu dramat.
Ps. Kubuntu z Plasmą 5 chodzi u mnie jak Wiedźmin 3 na ultra w full hd ( ) Kompletnie nie do użytku.
@panrurek: no w każdym razie na serwerze dźwięku pulse audio u mnie nie ma problemów. Mam tylko kartę usb, integrę mam wyłączoną, więc niezawodność musi być 100% i rzeczywiście jest. Może nie masz pulse audio, reszta była dla mnie problematyczna. Więc polecam zerknąć jak tego używać i powinno hulać. Równolegle z alsa może on być najlepiej.