•  

#linux #ubuntu #metal
    Ktoś dzisiaj wspominał o nowej wersji płyty 666 nagranej przez nową wersję Kata. Że jeśli posłucha się na dobrym sprzęcie to brzmi super. Faktycznie, zajebista. Szacun dla Romana.
    W ramach "dobrego sprzętu" stwierdziłem że do napędu słuchawek użyję interfejsu USB.
    No i teraz dochodzimy do sedna. Podłączałem to na Ubuntu Mate 16.04.
    Na początku wydawało mi się że w ogóle nie działa, ale kiedy odświeżyłem stronę w przeglądarce zaskoczyło.
    Kolejne zaskoczenie - po zatrzymaniu odtwarzania wszystkie lampki na intefejsie gasną, a chwile po tym zaczyna szumieć w prawym kanale. Po odpaleniu odtwarzania spowrotem wszystko momentalnie zakakuje, intefejs się włącza, szum znika.
    Co tu się odpierdala?
    Wygląda na to że Ubuntu usypia nieaktywne urządzenia USB, ale żeby tak od razu? SUPER ROZWIĄZANIE BULWO poprawia komfort użytkowania jak nic.
    Da się coś z tym zrobić? W ustawieniach nic nie znalazłem. Ogólnie ustawienia w GUI są tak ubogie że szkoda strzępić ryja. "Ale personalizacja w linuxie to jest klasa, panie, nie to co windows." Tak wiem, konsola. To nie jest żadne usprawiedliwienie dla robienia tak dramatycznie biedackiego, okrojonego z najbardziej podstawowych funkcji interfejsu.
    Nie wiem, może jestem ślepy, może to wina samego Mate a system nie ma nic do tego. Naprawdę chciałem dać szansę temu systemowi. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

+: Cronox

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Zostałem wysłany na poprawki, obrabianie okien, bo ktoś chujowo wymurował. Okazało się, że wszystko do skucia i wymurowania od nowa. Z resztą nie da się tego opisać, łapcie foty i pośmiejcie się razem ze mną xD
    #pracbaza #budownictwo

odpowiedzi (26)

Zgodnie z zapowiedzią robimy małe #rozdajo 16/11/19 ok 21. wśród plusujących ten post wylosuję Mirka któremu podaruję 50ml domowego ,dojrzewającego rok czasu w katakumbach mojej piwnicy Tabasco. Główną bazą były zielone Habanero, Cayenne, Satan Kiss, tak więc Zielonki które mają konto przynajmniej 2 dni biorą udział.
    Prawdziwe Tabasco robi się podobnie choć trochę inaczej, różnica jest taka że zmielone i zasolone chili ( czerwone, zielone, zależy jaki rodzaj tabasco) fermentuje się w Dębowych beczkach po whisky ok 3 lata, później dodaje ocet winny.
    Moje Tabasco fermentowało i dojrzewało rok , było zmielone i zasolone solą kamienną, na koniec czyli dziś przetarłem przez sito i najgęstszą esencję zmieszałem z delikatną ilością octu, 1 wersja - ocet balsamiczny, 2 wersja - ocet jabłkowy. Nastawiony był 4L słój ( zdjęcia w komentarzu) po przetarciu i zebraniu najgęstszego zostało około 1-1,2L . Ogólnie jestem bardzo zadowolony, jest moc, i spoko smak, wbrew obawom nie jest za słony. Polecam jak ktoś ma za dużo papryczek na koniec sezonu na taki eksperyment.
    #chili #chilihead #ostrezarcie #gotujzwykopem #rozdajo
    pokaż całość

odpowiedzi (32)

Przecież to jest abstrakcja jakaś XD
    Z komisariatu, w jednym z największych miast w Polsce, uciekł gościu w kajdankach, który został zatrzymany za jazde po alkoholu więc policja postanowiła zatrzymać całe 400 tysieczne miasto w popołudnie w piątek, po to by trzepać każdy bagażnik w poszukiwaniu groźnego przestępcy.
    Ja nie wiem kto ma mniej iq, policjanci co pozwolili wyjść gosciowi w kajdankach z komisariatu, czy typek co postanowił ucieć za wykroczenie XD
    #szczecin
    pokaż całość

odpowiedzi (35)