Wpis z mikrobloga

  • 190
Miry kochane. Nawiązując do mojego ostatniego wpisu, odnośnie samobójstwa mojego przyjaciela, dowiedziałem się paru nowych rzeczy.

Jego dziewczyna ponoć zdjęła go z kabli, schowała je, położyła go do łóżka i dopiero po ponad godzinie zawołała rodziców. W tym momencie przebywa ona w szpitalu psychiatrycznym, na oddziale zamkniętym. Jest podejrzana o morderstwo.

Ja szczerze mówiąc boję się, że to prawda. Jak spał u mnie ostatnio (też po jakimś cyrku z różowym), ledwo przeturlałem go z fotela na wyro (50 cm dosłowonie). Ważył ok. 90kg i nie wierzę, że taka drobnica jak ona (45 kg), dała radę go zdjąć z huśtawki i przenieść 2 metry dalej.
.
Niestety wygląda to tak, że udusiła go kablem śpiącego, jak już leżał. Ja tu innej opcji nie widzę. Żaden ze mnie Columbo, ale logika bierze tu górę.

#!$%@?, czuję się jakbym grał epizodyczną rolę w jakimś #!$%@? #csi czy #ncis.

Najgorsze jest to, że muszę jutro pójść do jego rodziców (nie chciałem isc zaraz na świeżo) i powiedzieć im prawdę i to co wiem (rzeczy których na Mirko wspominał nie będę). A prawda będzie dla nich bardzo bolesna.

Nie śpię praktycznie od niedzieli (2-3h to max), a przed jutrem dygam się jak #!$%@?, bo sam zmagam się z fobią społeczną i depresją. Ale muszę to zrobić.

#!$%@? czuję się jak postać z kreskówki.

#depresja #samobojstwo #przyczynasmierci #franpresja
  • 54
  • Odpowiedz
lekarze to nie idioci


@typowy_cpun: XD tak samo jak policjanci, nie? Uwielbiam tą idealizacje i mistycyzm służb w Polsce.

Przy powieszeniu nie umiera się przez uduszenie, a przez skręcenie karku.


@ju_q: Różnie bywa, statystycznie faktycznie skręcenie karku jest częstsze.
  • Odpowiedz
@ju_q: Do przerwania rdzenia dochodzi, raczej podczas egzekucji skazańca. Podczas, gdy samobójcy umierają zazwyczaj przez uduszenie, bo spadek jest za mały, żeby doprowadzić do przerwania rdzenia. Istnieje nawet instrukcja dotycząca tego z jakiej wysokości musi spadać skazaniec, przy określonej masie ciała.
  • Odpowiedz
@rskk: pobrudź sznurek i zasymuluj duszenie i wieszanie na petli. zobaczysz, że slady będą inne. Dusząc musisz skrzyzowac kable na karku, wieszając sie na karku slad będzie jednakowy jak reszta lub bledszy Pomijając inne różnice w obrażeniach jak obrzęki. w prawdziwym świecie liczą się dowody, a te w ręku wszytkie ma policja i prokuratura.
  • Odpowiedz
nie przez uduszenie, a przez skręcenie karku.


@ju_q: czy to słynne "nie znam się, ale się wypowiem"? Śmierć w wyniku powieszenia zachodzi rzadko zarówno przez uduszenie jak i przez skręcenie karku - ale to i to jest możliwe. Główną przyczyną śmierci w efekcie powieszenia jest zablokowanie tętnicy szyjnej wspólnej powodujące niedotlenienie mózgu i inne powody związane z układem krwionośnym.
  • Odpowiedz
@lort: może być o wiele silniejszy, ale bez przesady - nawet z gratisową siłą, by go targała na tyle długo, że cała adrenalina by zeszła zanim dotarłaby do celu. Bez szans.

Do tego bezwładnego trupa bardzo ciężko się niesie. Bardzo. Więc wtarganie go na łóżko, nawet jak ciągnęła go po ziemi, raczej nie byłoby w jej zasięgu.
  • Odpowiedz
@franaa: Wszystko wyjdzie po sekcji, i w dalszym śledztwie. Nie musisz chyba mówić rodzicom o ćpaniu, skoro to wyszło już z krwi. Duszenie odróżnisz od powieszenia po śladach. Chyba że wiedziała jak dusić.
Jestem w podobnej wadze(troche cięższa) i bezwładnego niebieskiego z ziemi nie podniosę, ale z pozycji pionowej już tak. Mnie bardziej zastanawia po diabła go miałaby zanieść do łóżka, no i motyw, tak i samobójstwa jak i zabójstwa.
  • Odpowiedz
@franaa: tak mysle czy jest sens ich dobijac informacja o dragach. jest tak: stracili syna, syn popelnil samobojstwo, jest dramat. potem przychodzisz Ty I mowisz, ze byl narkomanem I to przez proszki. pytanie czy w tym momencie bedzie im to potrzebne. akurat w dwa dni po. sam bym to raczej zostawil do przekazania osobom, ktore po czasie stwierdza obecnosc narkotykow. z drugiej strony wspolczuje mocno


@miekki_am: nie wiem czy to
  • Odpowiedz
@Jakr: małe osiedle (niecałe 150 mieszkań) w małym mieście w centrum polski. osiedle ma 14-18 lat, bez patologii. no ale jakiś taki urodzaj niestety się trafił w krótkim czasie. z ciekawostek kilka tygodni temu syn po 40. zamordował swoją matkę.
  • Odpowiedz
@franaa: Badania wykryją co jest co. Jeśli się powiesił to dojdą uszkodzenia w obrębie kręgów szyjnych bo ciało jest ciężkie.
Jednakże osoby w dużym stresie i szoku mogą przekroczyć swoje limity fizyczne przez kopa chormonalnego. Więc mogłaby dać radę go przenieść.

Jasne że boli Cię utrata przyjaciela ale poczekaj z wydawaniem osądów.
  • Odpowiedz
@ju_q: Zalezy od powieszenia. Szubienica wykonana prawidlowo (takie jak na egzekucjach) łamia kark. Szubienice a w zasadzie pętle ktore zaciskają sie na szyjach samobojcow glownie ich dusza
  • Odpowiedz
@pwone: No jasne. Przecież 90 kg koleś jak się powiesił to na pewno zrobil dużo większe ślady na szyi niż ktoś by mu zrobił dusząc go na łóżku.
  • Odpowiedz