Wpis z mikrobloga

@robertt1969: #!$%@?, mój ojciec urodził się przy cukrowni, do wszystkiego cukier, mój dziadek jadł dziennie na sucho kilka łyżek stołowych cukru. Herbata słodzona w #!$%@?, kawa też nawet po tej stronie rodziny makaron z boczkiem i z cukrem się je. Nikt nie miał problemów z cukrzycą ani krążeniem, myślę że dlatego że prowadzili aktywny tryb życia, dziadek był kowalem, ojciec codziennie do pracy i z pracy na piechotę w sumie 12km.
@B_P_R_D: Bo odpowiedz nie jest jednoznaczna i taka prosta.
Do tej pory nie ma jasnych informacji co powoduje cukrzyce drugiego typu, ale jednym z czynnikow sa zle nawyki zywieniowe - wiec mozna zalozyc, ze gdy jedynym napojem ktory spozywasz jest cola - jestes na dobrej drodze zeby zostac cukrzykiem.
@palladni @robertt1969
Panowie, może gwoli wyjaśnienia, bo siejecie ferment i propagandę. Cukrzyca nie jest powodowana przez #!$%@? cukru. Ale po kolei.
Cukrzycę diagnozuje się wedle dwóch typów. Typ pierwszy to cukrzyca insulinozależna, wymagająca podawania insuliny syntetycznej. Robi się to tzw. penami lub, jak w moim przypadku, pompą insulinową. Typ pierwszy powodują najczęściej genetyczne predyspozycje, np. historia cukrzycy w rodzinie lub częściowe skłonności u rodziców, które połączone mogą wywołać cukrzycę. Polega to na
killeresque - @palladni @robertt1969 
Panowie, może gwoli wyjaśnienia, bo siejecie f...

źródło: comment_YlyIfrObetoJ6dGSRKr9OryNxqKybURr.jpg

Pobierz
@killeresque: Ok, powiedz mi w ktorym momencie sialem ferment i propagande.
Powiedz mi, z ktorymi informacjami sie nie zgadzasz i dlaczego ;)

Chyba, ze twierdzisz ze zle nawyki zywieniowe nie sa czynnikiem sprzyjajacym rozwojowi cukrzycy typu drugiego - wtedy mozemy skonczyc dyskusje juz teraz.
@palladni: Pozwoliłam sobie wyprostować parę nieścisłości, bo bojowe machanie "Cukrzyca! Cukrzycaaa!" jak fallusem w miejscu publicznym powoduje następnie kolejne mity i fałszywe przekonania. Nigdy nie odpuszczam okazji, by wyedukować brać mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Następnym razem po prostu sprecyzuj, że masz na myśli długofalowe efekty w postaci cukrzycy typu drugiego, bo słyszałam już tylu idiotów, którzy chcieli być mądrzejszy od diabetologów, że żal dupę ścisnął na