Wpis z mikrobloga

@Tayron: Co za brednie. Byłem na konferencji "Drogi a zwierzyna" i pokazywali pełno filmów i danych na temat przejść. Są użytkowane i to intensywnie. Zwierzyna musi się po prostu takiego przejścia nauczyć, wywąchać samicę po drugiej stronie - to nie człowiek, że wlezie na pierwszy lepszy most wiszący szerokości 1,0 m.

A dziennikarzyny jeżdżą na nowo otwarte przejścia, szukają śladów zwierzyny i już szybciutko artykuł "Niedziałający bubel dla zwierząt za kabzylion
najbardziej proekologiczną inwestycją drogową na kontynencie.


@wuj0:
Chyba najbardziej najeżoną słomianymi inwestycjami, na których dorabiają się kolesie.
To są zapory przeciwczołgowe - słyszałem, że jest to ich jeszcze jedna funkcja. Może to teoria spiskowa, ale czytałem że są już odpowiednio nawiercone, wystarczy wsadzić materiały wybuchowe, odpalić i pięknie tarasują autostrady.

Z obu stron są szerokie podejścia dla zwierząt więc trudno je ominąć, konstrukcje są solidne bo muszą utrzymać sporo ziemi więc po wysadzeniu powstaje spore rumowisko, którego uprzątnięcie kosztuje sporo czasu i wielu ciężkich maszyn.