Wpis z mikrobloga

Klip z nadchodzącego filmu Xaviera Dolana Juste la fin du monde. (To tylko koniec świata) Cholernie mocna obsada - Baye, Cotillard, Cassel, Seydoux i Gaspard Ulliel z zeszłorocznego filmu o YSL.

Dolan to utalentowany mały gnojek i przemawia przeze mnie czysta zazdrość. W wieku 20 lat stał się już uznanym reżyserem, a teraz, 7 lat później jest jednym z najważniejszych reżyserów niezależnego kina w tym stuleciu.

#film #filmy #kino #dolan #kanadyjskiekinochoczdajesiezefrancuskie
Joz - Klip z nadchodzącego filmu Xaviera Dolana Juste la fin du monde. (To tylko koni...
  • 10
@Mald: Jak oglądasz pięć filmów rocznie, to możesz nie znać. A tym bardziej jak ograniczasz się do USA choć Seydoux ostatnio grała w anglojęzycznych produkcjach - nawet w najnowszym Bondzie. To nie są nikomu nieznani aktorzy, tylko po prostu Tobie.
@Mald: Tak. Pierwsza trójka to generalnie najważniejsi/najlepsi francuscy aktorzy, cenieni u siebie w kraju ale i za granicą, laureaci licznych nagród, jeżeli myślisz o mainstreamowym francuskim kinie, to zazwyczaj oni tam grają - po angielsku jak i po francusku. Lea Seydoux i Gaspard Ulliel reprezentują młode pokolenie - Seydoux zdążyła już zagrać u Tarantino, w nowym Bondzie, a Ulliel zdobył serca rolą Yves Saint-Laurenta w zeszłym roku, windując go do sławy.
@magnes125: A czy ja się wypowiadam za siebie czy za całe mirko albo cały naród? Oczywiście że ja ich nie znam.
@Joz: O widzisz, cenię takich mirków co przysiądą i wytłumaczą "ignorantom" którzy napisali coś nie po linii, dzięki za takie rozwinięcie ;)