Wpis z mikrobloga

Czy takie połączenie:
10 interwałów 90-95% HRmax , ok. 10 s , 60 s trucht ( na dobry początek co by nie przesadzić, co tydzień zwiększany czas wysiłku )
po interwałach 15-20 min aerobów 60-70%

Jest lepsze od samych interwałów? Ktoś ma jakieś doświadczenia ?
3x w tygodniu trening siłowy i 2-3 w tygodniu takie sesje przeplatane aeroby z interwałami bym robił
#sport #bieganie
  • 12
najlepiej jeden dzień odpoczynku :) moze basen dla relaksu :)
ćwiczenia z piłka np na rozciaganie i wzmocnienie mięśni kręgosłupa :)
@Dzikk: ale ja chcę wytopić tłuszcz xD pytam kogoś z doświadczeniem czy lepsze efekty da połączenie interwałów z cardio czy same interwały.
@PurpleHaze: no bf chcę zbić bo troszkie mnie podlało. Chodzi mi stricte o połączenie interwałów i aerobów bo słyszałem że daje to lepsze efekty od samych interwałów. No i pytam czy to prawda, może ma ktoś tutaj jakieś doświadczenia
@Dzikk: czyli co według Ciebie wspomaganie diety treningami jest bezsensu czy o co Ci chodzi ? zadałem proste pytanie o efektywność treningu, masz wiedzę czy lubisz gadać nie na temat ?
@Klosa bex spiny. chodzi o to ze dieta wystarczy spalić tłuszcz a zbyt duza ilość ćwiczeń może oslabic twoje stawy. ćwiczenia sa dobre tylko lepiej nie przesadzać
@Klosa: to ten nieszczesny hiit do ktorego chcesz dorzucic areoby. Ma to rece i nogi, tylko pytanie czy sie nie zajedziesz... W praktyce masz prawie stosunek 2:3 12min interwalow do 15-20min areobowego biegu.
Nie wiem czy to nie za duza objetosc biegu intensywnego.
Kolejne pytanie czy nie lepsza efektywnosc osagnalbys trenowaniem na samych areobach, albo najbezpieczniej (?) raz areoby raz ten twoj kombinowany bieg. Bo w sumie minutowo to co proponujesz
@PurpleHaze: Tylko ze obecnie aeroby mogę sobie robić + 1h , po prostu już się zaadaptowałem do tego wysiłku i nie jest on tak skuteczny jak kiedyś, hiit podnosi metabolizm powysiłkowy po takiej sesji o co mi w głównej mierze chodzi, może faktycznie 10s to mało, ale jak wspomniałem to na początek, by się właśnie nie zajechać.
Ale masz racje, może te aeroby są niepotrzebne, bo po takich 10-12 interwałach po
@Klosa: ostatnio czytałem w książce o bieganiu (ale za cholerę teraz nie pamiętam tytułu i autora) że owszem, interwały są najlepsze żeby osiągnąć to co Ty chcesz, ale żeby organizm wskoczył na te 80% HRmax (bo 90-95 to za dużo) potrzebuje trochę czasu. W 10s nawet najszybszego biegu tętno nie wskoczy Ci tak wysoko, bo zacznie rosnąć a Ty już zwolnisz. Lepiej zatem robić dłuższe interwały ale właśnie na 80% HRmax.
@ladzik: kolega ma rację 10s interwały przy takim HR max to robią sprinterzy na treningach by łapać szybkość. Dłużej na mniejszym tempie. Jak zaczynasz to nawet wydłuż sobie tą wolniejszą część zależy jak się będziesz czuł. Ostatnie 2-3 możesz przyspieszyć