Wpis z mikrobloga

@Oszaty: ja zbieram hajs żeby kupić jakis lepszy Motór i polecieć przez Pragę, jezioro Bodeńskie, (ewentualnie na Zurych i 'dobre winkle na przełęczy Gotarda' i szybki przelot na północ Włoch pewnie Mediolan -> Wenecja i powrót przez Wiedeń. Takie zwiedzanie szwajcarii lepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Doszłam do wniosku, że jeśli teraz się tam nie wybiorę, to już nigdy mi się to nie uda.


@Oszaty: co to za wniosek szalony xD planujesz umrzeć niedługo czy jak xD
@Oszaty: Przyjmując studencki budżet:
a) transport - polecam łapać stopa, bardzo dużo tirów jeździ do/przez Szwajcarie z Polski. Jak dobrze trafisz to jednym stopem dojedziesz z Polski do Szwajcarii. W najgorszym wypadku szukaj stopa do DE do Monachium, skąd masz rzut beretem do CH, w Monachium bez problemu złapiesz stopa do CH, czy to osobówka czy tir. Dzięki stopowi masz transport za free
b) jedzenie - konserwy i suche żarcie rulez,
@Oszaty: W ramach mirkowej pomocy mogę Ci zasponsorować tzw bilet dzienny, na którym możesz się bujać wszystkimi środkami komunikacji publicznej po całej Szwajcarii. Pociągami (również widokowe), statkami, autobusami i niektórymi wyciągami.
Co do spania, to jest tu sporo tanich pól campingowych 8-10 chf.
Jedzenie, jak już Ci pisał wyżej. A jeśli będziesz robić zakupy w CH, to albo w Lidl, albo Aldi.
@Oszaty: co do transportu to możesz też poszukać taniego lotu wizzairem warszawa-basel - czasem są po około 100zł w obie strony lub kilka złotych taniej ;) normalne loty swiss lub lot wawa-zurich-wawa czasem można spotkać za około 300 zł w obie strony

Z miejsc które mogę polecić na szybko to:
- Zurich i np okoliczna górka Uetliberg
- kanton http://www.ticino.ch (miejscowości jak Lugano i Locarno)
- region Berner Oberland(fajne doliny i
@Oszaty:
- Ceny pociągów możesz sobie sprawdzić na sbb.ch, jest dość drogo (nie masz żadnej zniżki, żeby mieć zniżkę trzeba wykupić specjalną kartę)
- Nie przywoź do Szwajcarii za dużo mięsa! Limit celny to 1kg na osobę i jeśli będziesz mieć więcej produktów zawierających mięso a do tego nie zgłosisz to możesz zabulić solidny mandat, ponad 100 Fr. nawet.
http://www.ezv.admin.ch/zollinfo_privat/04342/04343/05772/index.html?lang=en
Żarcie jest rzeczywiście drogie. Jeśli będziesz coś kupować na miejscu to